شبکه کشاورزی ایران | استمهال بازپرداخت تسهیلات کشاورزی مناطق سیل زده/جبران خسارت بهره بردارانی که تحت پوشش بیمه نیستند

تاریخ خبر: // کد خبر: 53745 // //

استمهال بازپرداخت تسهیلات کشاورزی مناطق سیل زده/جبران خسارت بهره بردارانی که تحت پوشش بیمه نیستندخبر _ وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات بخش کشاورزی مناطق سیل زده استمهال می شود، گفت: بر اساس مصوبات دولت، خسارت بهره برداران بخش کشاورزی که بیمه نیستند نیز جبران خواهد شد.

جبران خسارت

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

استمهال بازپرداخت تسهیلات کشاورزی مناطق سیل زده/جبران خسارت بهره بردارانی که تحت پوشش بیمه نیستند

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات بخش کشاورزی مناطق سیل زده استمهال می شود، گفت: بر اساس مصوبات دولت، خسارت بهره برداران بخش کشاورزی که بیمه نیستند نیز جبران خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در ادامه سفر به مناطق سیل زده غرب کشور وارد استان لرستان شد و از اراضی کشاورزی، باغات و ایستگاه های پمپاژ حاشیه رودخانه کشکان در شهرستان پلدختر بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به آسیب سیلاب به سردهنه ها، باغات و ایستگاه های پمپاژ اظهار کرد: با پشتیبانی های دولت و مشارکت مردم در تلاش هستیم تا نسبت به بازسازی و راه اندازی دوباره زیرساخت های بخش کشاورزی که در اثر سیل اخیر تخریب شده است، اقدام کنیم.

وی درباره پرداخت غرامت به تولیدکنندگان بخش کشاورزی گفت: صندوق بیمه کشاورزی در حال ارزیابی خسارت های وارد شده به بیمه گذاران این صندوق است و در برخی از مناطق که ارزیابی ها پایان یافته، پرداخت غرامت به بهره برداران آغاز شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تفاوت خسارت های بخش کشاورزی در استان های مختلف خاطرنشان کرد: هیات دولت مصوبه ای برای پرداخت خسارت بخش کشاورزی در استان های گلستان و مازندران داشت اما با توجه به تفاوت تاسیسات و تولید محصولات کشاورزی در استان های مختلف کشور و همچنین میزان خسارات وارد شده، این مصوبه نیازمند تصویب الحاقیه است که این موضوع را به دبیرخانه دولت و ستاد حوادث غیرمترقبه منعکس کرده ایم.


منبع :: http://agna.ir

برچسب های خبر: ,,,,


آخرین اخبار

پربازدید