شبکه کشاورزی ایران | از ابتدای امسال ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 53743 // //

از ابتدای امسال ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شدخبر _ صندوق بیمه کشاورزی از آغاز سال ۹۸ تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت کرده است.

کشاورزان سیل زده

صندوق بیمه کشاورزی؛

از ابتدای امسال ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شد

صندوق بیمه کشاورزی از آغاز سال ۹۸ تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی، در پی رخداد سیل گسترده فروردین ماه ۹۸، صندوق بیمه کشاورزی بخشی از خسارات مناطق سیل زده را به طور کامل پرداخت کرده است و به محض دریافت و تایید گزارش ها، خسارات پرداخت می شود و این روند تا تکمیل ارزیابی همه مزارع خسارت ­دیده ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، خسارات بیمه گذاران برخی ازمناطق آسیب دیده همچون آق قلا، گمیشان در استان گلستان و استان های لرستان، مازندران و خوزستان پرداخت شده و مابقی نیز در حال تکمیل فرآیند ارزیابی خسارات و در روند پرداخت غرامات قرار دارند.

این گزارش می افزاید: به منظور حصول دقت و سرعت بیشتر، فن آوری های ماهواره ای سنجش از دور Remote Sensing) RS) و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) دانش بنیان در ارزیابی خسارات اخیر به کار گرفته شده است.

گفتنی است پس از رخداد سیل گسترده اخیر در کشور، اکیپ های ارزیابی فنی بیمه کشاورزی در شمار نخستین نیروهایی بودند که در عرصه های سیل زده حضور داشته و در ایام تعطیلات فروردین، امر تخصصی ارزیابی خسارات را با جدیت آغاز کرده و تاکنون بدون وقفه ادامه داده اند.

صندوق بیمه کشاورزی از عموم کشاورزان دعوت کرده است تا در طی سال نسبت به تهیه بیمه نامه کشاورزی، از نزدیک ترین شعبه بانک کشاورزی یا دفاتر خدمات بیمه کشاورزی، اقدام نمایند تا در هنگام رخداد خسارت هایی همچون سیل، طوفان، سرما و یخبندان، زلزله و بیماری های دام، طیور و آبزیان، امکان دریافت غرامت را از طریق سازوکار آسان بیمه کشاورزی، داشته باشند.


منبع :: http://agna.ir

برچسب های خبر: ,,,


آخرین اخبار

پربازدید