تاریخ خبر: // کد خبر: 66725 // //

خبر _ رییس هیات مدیره بانک کشاورزی در آیین معارفه مدیر شعب بانک در آذربایجان غربی گفت: بیش از ۹۰ درصد تسهیلات بانک کشاورزی به بخش کشاورزی پرداخت شده است.

تسهیلات بانک کشاورزی ;   بیش از ۹۰ درصد تسهیلات بانک کشاورزی به بخش کشاورزی پرداخت شده است   رییس هیات مدیره بانک کشاورزی در آیین معارفه مدیر شعب بانک در آذربایجان غربی گفت: بیش از ۹۰ درصد تسهیلات بانک کشاورزی به بخش کشاورزی پرداخت شده است.   در آیین تودیع و معارفه رییس بانک کشاورزی آذربایجان غربی داورماهی کار با بیان این که سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی مطابق با قیمت‌های سال ۱۳۹۰ بیش از هفتاد میلیارد دلار است، اظهار کرد: سهم بخش کشاورزی در ارزش افزوده کسب و کار با ارتباطات پسین و پیشین با سایر بخش‌های اقتصادی بیش از ۳۲ درصد است. وی افزود: مطالعات نشان می‌دهد که خواستگاه اصلی بخش کشاورزی ایران مناطق روستائی است و حدود ۸۱.۶ درصد ارزش فعالیت‌های اقتصادی در روستا مربوط به تولید و ۱۸.۴ درصد مربوط به خدمات مولد است و این ویژگی‌ها سرمایه گذاری در امور زیربنایی در این بخش را اجتناب ناپذیر کرده است. ماهی کار تصریح کرد: در بخش کشاورزی بیشترین پرداخت تسهیلات مربوط به بانک کشاورزی بوده است، به گونه‌ای که طی سال گذشته و در ادامه آن در سال جاری بیش از ۹۰ درصد پرداختی‌ها به بخش کشاورزی و فعالیت‌های وابسته اختصاص داشته است؛ ضمن این که به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر، بیش ازدو سوم شعب بانک کشاورزی در مناطق تولید محصولات کشاورزی واقع شده است. رییس هیئت مدیره بانک کشاورزی افزود: درخصوص ارتقاء کل تولیدات بخش کشاورزی از ۲۶ میلیون تن در اول انقلاب به ۱۲۲ میلیون تن در پایان سال، ۱۳۹۷ عوامل عدیده ای، چون سرمایه نقش داشته اند که این مهم به دلیل حمایت‌های بی نظیر بانک کشاورزی محقق شده است.
وی با بیان این که پرداخت تسهیلات در بخش آبیاری تحت فشار از جمله اولویت‌های بانک کشاورزی است، گفت: ۲.۲ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی با حمایت تسهیلاتی بانک، تحت پوشش شبکه‌های آبیاری قرار گرفته است. ماهی کار در ادامه اضافه کرد: نگاه کلان نظام بانکی و بانک کشاورزی این است که برای رشد اقتصادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در بخش اقتصادی سهم ارزنده‌ای داشته باشند و بانک کشاورزی با حمایت از تولید و فعالان مربوطه توانسته است فرصت‌های شغلی موجود را حفظ و فرصت‌های اشتغال جدید را فراهم کند. وی با طرح موضوع بهره وری، عوامل و موانع موجود در این مسیر را یادآوری و اشاره کرد: هدر رفت استعداد‌ها و سرمایه انسانی یکی از کلیدی‌ترین موانع در مسیر بهره وری است و بانک کشاورزی به عنوان سازمان بهره ور با شناخت استعدادها، ظرفیت‌ها و توانایی‌های سرمایه انسانی، برنامه‌های عدیده‌ای را به منظور بهره ور شدن در دستور کار خود قرار داده است که در ارائه خدمات برتر کمک می‌کند. رییس هیئت مدیره بانک کشاورزی ضمن قدردانی از تلاش‌های سه ساله بهنام شهدی در سمت مدیریت شعب بانک کشاورزی در استان آذربایجان غربی، گفت: وی از جمله معدود مدیرانی بود که شناخت کافی در ارتباط با اهداف و ماموریت‌های سازمانی داشت و توانست در جمیع شاخص‌های مورد ارزیابی مدیریت، جایگاه این استان را از رتبه ۱۹ در سال ۱۳۹۴ به رتبه اول در سال ۱۳۹۷ برساند. وی در ادامه ایزدیار را به عنوان مدیر جدید شعب بانک کشاورزی در آذربایجان غربی معرفی و عنوان کرد: احد ایزدیار با داشتن بیش از ۲۵ سال سابقه کار در بانک، فعالیت‌های خود را به عنوان کارشناس از شعبه آغاز و در ادامه در مدیریت در پست‌ها و مناصب مختلف از جمله امور بیمه، بخش اعتبارات و وصول مطالبات و بانکداری شرکتی خدمت کرد و از امروز بر اساس حکم صادره از سوی مدیرعامل این بانک مسئولیت هدایت و راهبری شعب استان را عهده دار می‌شود. ماهی کاردر پایان اظهار امیدواری کرد با همدلی و همراهی بتوانیم مسیرتعالی و پیشرفت را بیش از پیش در این استان طی کنیم و شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی بخش کشاورزی باشیم.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع ::

خبر جدید   حمید زادبوم دبیر کمیسیون ملی نشان برند تجاری و ساماندهی تبلیغات شد
برچسب های خبر:


آخرین اخبار

پربازدید