تاریخ خبر: // کد خبر: 67085 // //

۸۰ درصد ماشین آلات صنعت آرد وارداتی است / کیفیت آرد ونان فقط در صورت آزادسازی محقق خواهد شد

اختصاصی/ مدیرعامل کارخانه آرد بیژن بجنورد گفت: ۸۰ درصد از ماشین آلات صنعت آرد وارداتی است و متاسفانه افزایش نرخ ارز تامین ماشین آلات را برای آسیابانان بسیار دشوار کرده است.

۸۰ درصد ماشین آلات صنعت آرد وارداتی است / کیفیت آرد ونان فقط در صورت آزادسازی محقق خواهد شد

             الله بخش یوسفی نژاد در گفت وگو با غلات نیوز بیان کرد: متاسفانه ماشین آلات وارداتی صنعت آسیابانی حتی تا هزار درصد هم گران شده و کیفیت قطعات و ماشین آلات داخلی جوابگوی نیازمان نیست. لذا ضروری است دولت نرخ ارز را برای تامین ماشین آلات آسیابانی تعدیل نماید.
وی در ادامه با بیان اینکه صنعت آسیابانی باید به طور کامل آزادسازی شود، خاطرنشان کرد: تمام کارخانجات کشور خواهان آزادسازی صنعت آسیابانی هستند، قطعا در صورت اجرای این طرح آسیابانان واقعی در عرصه خواهند ماند و کسانی هم که اهل فن نیستند از این چرخه حذف خواهند شد.
مدیرعامل کارخانه آرد بیژن بجنورد افزود: اگر دولت به دنبال کیفیت بخشی به آرد ونان است صرفا باید صنعت آرد ونان را آزاد کند.
یوسفی نژاد در خاتمه در خصوص وضعیت گندم های استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: گندم محلی استان از کیفیت مطلوبی برخوردار است اما متاسفانه گندم هایی که طبق برنامه اختلاط شرکت بازرگانی دولتی ایران جهت اختلاط برایمان ارسال می شود
کیفیت مطلوبی ندارند.

خبر جدید   ۴۰ هزار هکتار از گندمزارهای گلستان خشک شد


لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: ۸۰ درصد ماشین آلات صنعت آرد وارداتی است / کیفیت آرد ونان فقط در صورت آزادسازی محقق خواهد شدآخرین اخبار

پربازدید