تاریخ خبر: // کد خبر: 122947 // //

۵۶۲ طرح کشاورزی کردستان در انتظار دریافت تسهیلات است

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۵۶۲ طرح کشاورزی این استان نیازمند دریافت سه هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی است.

۵۶۲ طرح کشاورزی کردستان در انتظار دریافت تسهیلات است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان محمدفرید سپری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان طرح در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی شامل تولیدات دامی با ۵۳۱ طرح، تولیدات گیاهی با ۹ طرح و صنایع با ۲۲ طرح بوده که با اجرای آنها برای یک هزار و ۴۰۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: تا کنون سه هزار و ۴۴ طرح برای بهره‌مندی از سه هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به منظور ایجاد پنج هزار و ۷۸۷ فرصت شغلی جدید در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند.

خبر جدید   آگهی فراخوان عمومی دعوت از متقاضیان سرمایه گذاری در مجتمعها وشهرک های گلخانه ای وشیلاتی سراسر کشور

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: تا کنون از محل این تسهیلات برای ۲ هزار و ۹۸۲ طرح ۲ هزار و ۳۹۴ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده و با استفاده از این فرصت برای چهار هزار و ۵۱۹ فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداخت شده به طرح‌های با کاربری کشاورزی شامل یک هزار و ۴۵۲ طرح کشاورزی زیر مجموعه جهاد کشاورزی و یک هزار و ۵۳۰ طرح سایر نهادها است یادآور شد: این سازمان ۵۷۳ طرح جدید را برای دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به کارگروه اشتغال استان و شهرستان‌ها پیشنهاد داده که در صورت تصویب در سامانه کارا ثبت می‌شود.

خبر جدید   بیش از ۳۵۳ میلیارد ریال تسهیلات به کشاروزان بیجاری پرداخت شد

سپری یادآور شد: این طرح‌ها برای ایجاد یک هزار و ۱۵۹ فرصت شغلی نیازمند سه هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال بوده که شامل ۵۳۹ طرح تولیدات دامی، ۱۴ طرح تولیدات گیاهی، ۱۹ طرح صنایع و یک طرح شیلات است.

کردستان با داشتن بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد دیم و آبی، یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی کشور است، این استان دارای ۴۳ هزار هکتار باغ است که سالانه ۳۳۰ هزار تُن انواع میوه در آن تولید و برداشت می‌شود.

خبر جدید   مراسم سوگواری و سخنرانی رحلت پیامبر(ص)و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) در سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

میزان کل تولید محصولات بخش کشاورزی استان کردستان سه میلیون تُن است که وزارت کشاورزی در نظر دارد با توسعه فعالیت‌های مختلف این میزان را به حدود پنج میلیون تن در سال برساند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید منبع :: ۵۶۲ طرح کشاورزی کردستان در انتظار دریافت تسهیلات استآخرین اخبار

پربازدید