تاریخ خبر: // کد خبر: 47519 // // //

۴۰درصد داروهای دامپزشکی کشور در سمنان تولید می‌شود

شبکه کشاورزی ایران: به گزارش خبرنگار مهر، محمد سعیدی بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در سمنان ضمن بیان اینکه ۴۰ درصد داروهای دامپزشکی کشور در سمنان تولید می‌شود و این نشان‌دهنده ظرفیت‌های عظیم این استان در حوزه دام و طیور است، تأکید کرد: گسترش واحدهای تولید داروهای دامی یکی

۴۰درصد داروهای دامپزشکی کشور در سمنان تولید می‌شود

شبکه کشاورزی ایران:

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سعیدی بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در سمنان ضمن بیان اینکه ۴۰ درصد داروهای دامپزشکی کشور در سمنان تولید می‌شود و این نشان‌دهنده ظرفیت‌های عظیم این استان در حوزه دام و طیور است، تأکید کرد: گسترش واحدهای تولید داروهای دامی یکی از سیاست‌های اداره کل دامپزشکی سمنان است.

وی افزود: داروهای دامی ظرفیت خوبی برای تولید، اشتغال، صادرات و توسعه اقتصادی استان سمنان محسوب می‌شود لذا باید در این راستا، واحدهای تولیدی موردحمایت بیشتری قرار گیرند.

صادرات دارو دامی به خارج

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان درباره درآمدهای شش‌ماهه نخست سال جاری این اداره کل، توضیح داد: درمجموع ۵.۵ میلیون دلار فراورده‌های دامی از طریق گمرک استان طی این مدت صادرشده است.

سعیدی درباره تفکیک این درآمدها، گفت: چهار میلیون دلار از مجموع درآمدهای دامپزشکی استان سمنان مربوط به آلایش غیرخوراکی است که کشورهای  افغانستان، عراق، ترکمنستان، ترکیه، انگلستان و … در زمره مشتریان تولیدات هستند.

وی افزود: یک‌میلیون و ۱۴۰ هزار دلار نیز در شش‌ماهه نخست سال جاری درآمد از طریق صادرات کرک و موی بز کسب و ۵۰۰ هزار دلار نیز داروی دامی به سایر مناطق صادرشده است.

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

خبر جدید   ارتباط با سازمان چای کشور
برچسب های خبر: ,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید