شبکه کشاورزی ایران | ۲.۱ میلیون هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 54229 // //

۲.۱ میلیون هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شدخبر _ مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، عباس زارع در نشست با سرپرست فرمانداری و مسئولان بانه اظهار داشت: در کل کشور ۲ میلیون ۱۰۰ هزار هکتار از حدود هشت میلیون هکتار اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.

وی اضافه کرد: از این میزان بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار در اراضی پایاب منابع آبی کوچک سنتی اجرا شده که بیشترین میزان را در انواع سطوح اراضی دارد.

زارع با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تولید محصولات کشاورزی با آب ارتباط مستقیم دارد، افزود: اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری به افزایش بهره وری آب و خاک، خودکفایی کشور و امینت غذایی کمک می کنند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سالانه در کل کشور ۴۰۰ هزار هکتار ظرفیت فنی و مهندسی توسعه سامانه های نوین آبیاری وجود دارد، گفت: ۲ هزار مشاور و پیمانکار و ۴۳۰ تولید کننده لوازم و تجهیزات در زمینه توسعه سامانه های نوین آبیاری فعالیت می کنند.

سرپرست فرمانداری بانه نیز به اهمیت بخش کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در چند سال اخیر بازار تجاری رونق بسیار خوبی در این منطقه داشته بخش کشاورزی توسعه چندانی نیافته است.

محمد امین زاده افزود: ضروری است با توجه به رکود بازار و کاهش اشتغال، به بخش کشاورزی بخاطر ظرفیت های خوبی که به لحاظ کشاورزی در این شهرستان داریم توجه بیشتری شده تا تولید و اشتغال توسعه یابد.


منبع :: http://agna.ir

برچسب های خبر: ,,,


آخرین اخبار

پربازدید