تاریخ خبر: // کد خبر: 47869 // // //

۲۱ میلیارد تومان به پروژه‌های آبخیزداری استان سمنان اختصاص یافت

شبکه کشاورزی ایران: هوشنگ جزی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه جلوگیری از فرسایش خاک و حفاظت از عرصه‌های ملی با مشارکت عموم مردم امکان‌پذیر خواهد بود، ابراز داشت: بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های مرتبط با آبخیزداری و آبخوان‌داری در کشور اختصاص‌یافته است. وی سهم استان

۲۱ میلیارد تومان به پروژه‌های آبخیزداری استان سمنان اختصاص یافت

شبکه کشاورزی ایران:

هوشنگ جزی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه جلوگیری از فرسایش خاک و حفاظت از عرصه‌های ملی با مشارکت عموم مردم امکان‌پذیر خواهد بود، ابراز داشت: بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های مرتبط با آبخیزداری و آبخوان‌داری در کشور اختصاص‌یافته است.

وی سهم استان سمنان از این اعتبار را ۲۱ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ترویج و آموزش چگونگی مشارکت مردم در پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری از مهم‌ترین موضوعاتی است که در این راستا دنبال می‌شود.

پروژه‌های آبخیزداری مفید در تقویت اقتصاد مردم

دبیر ستاد صندوق توسعه ملی سازمان جنگل‌ها بابیان مزایای مشارکت عموم مردم در این طرح‌ها، ابراز داشت: پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در حوزه کنترل سیل، کنترل فرسایش و موضوع کاهش کم‌آبی ناشی از تغییر اقلیم می‌تواند به عموم مردم کمک کند و قطعاً تأثیر مستقیم بر زندگی و معیشت مردم خواهد داشت.

جزی در ادامه تصریح کرد: اطفای حریق با مشارکت مردم، بحث‌های مرتبط با حفاظت از عرصه‌های منابع ملی و موضوعات مرتبط با کنترل آفات از برنامه‌هایی است که در سراسر کشور ازجمله در استان سمنان اجرایی می‌شود.

وی بابیان اینکه منابعی که احتمال حریق و یا گسترش آفات وجود دارد از طریق اقدامات مرتبط با کاهش حریق و آفات مدیریت می‌شود، اضافه کرد: در این راستا با جذب مشارکت حداکثری مردم در اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری می‌توانیم نسبت به تخصیص و دریافت اعتبارات بیشتر در این عرصه اقدام کنیم.

توسعه کشت گل محمدی

دبیر ستاد صندوق توسعه ملی سازمان جنگل‌ها با اشاره به بازدید از نمایشگاه مهدی‌شهر، خاطرنشان کرد: تشکل‌های محلی توانمندی‌های خود را در این عرصه به نمایش گذاشتند و جمعی از بانوان نیز برای کنترل فرسایش و افزایش معیشت، زمین‌هایی را خود را برای توسعه کشت گل محمدی به کار گرفتند.

خبر جدید   تعطیلی ۵۲۰۰ مرغداری کشور /ایران هفتمین مصرف‌کننده مرغ در جهان است

وی بابیان اینکه گل محمدی یکی از گونه‌هایی است که علاوه برافزایش درآمد، کاهش استفاده از آب، سموم و کاهش فرسایش خاک را به همراه دارد، تصریح کرد: گل محمدی یکی از گونه‌های استراتژیک است که نقش مؤثری در تحقق اهداف ما در این عرصه دارد.

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

برچسب های خبر: ,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید