تاریخ خبر: // کد خبر: 60394 // //

۱۹۰ تن کود شیمیایی غیر مجاز در استان قزوین امحا شد

رئیس سازمان جهاد کشاروزی استان قزوین گفت : طی پنج ماه گذشته بیش از ۱۹۰ تن کود شیمیایی غیرمجاز با جعل نشان دولتی در سایت های پسماند استان امحاء شده است .

۱۹۰ تن کود شیمیایی غیر مجاز در استان قزوین امحا شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین فاطمه خمسه با بیان این خبر افزود : همچنین طی این مدت  بیش از ۱۳۰ تن انواع کودهای شیمیایی خارج از شبکه قاچاق کشف شده است
وی اظهار داشت : در همین راستا  6000 لیتر کود مایع قاچاق توسط همکاران جهاد کشاورزی کشف و توقیف شده که بعد از طی مراحل قانونی  نسبت به توزیع ۱۳۰ تن در چرخه دولتی اقدام و در بین کشاورزان توزیع شد. به گفته ی  وی ؛ همچنین ۶۰۰۰ لیترکود مایع کشف شده  با توجه به پایین بودن استاندارد و غیر قابل مصرف بودن امحا شد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : با توجه به قطعی شدن آرای محکومیت متخلفین تولید و توزیع کودهای شیمیایی غیر مجاز در استان و اخذ مجوز از اداره کل محیط زیست و هماهنگی با مدیریت پسماند شهرداری قزوین ؛ تمامی محموله های کودهای شیمیایی غیر مجاز که با استفاده از کیسه های با نشان دولتی عرضه شده در سایت های پسماند استان امحا شد. وی تاکید کرد : متخلفین تولید و توزیع کودهای شیمیایی غیر مجاز به جزای نقدی و تحمل حبس محکوم می شوند. وی از کشاورزان خواست  کود مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت پوشش جهادکشاورزی تهیه کنند .  
منبع خبر : روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: ۱۹۰ تن کود شیمیایی غیر مجاز در استان قزوین امحا شد

خبر جدید   فعالان دامپروری شهرستان البرز با اصول و مبانی تغذیه دام شیری آشنا شدند


آخرین اخبار

پربازدید