تاریخ خبر: // کد خبر: 84858 // //

۱۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در تایباد زیر کشت غلات پاییزه است

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: سالانه ۱۴ هزار و ۸۶۵ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیرکشت غلات پاییزه می رود و بیش از ۴۸ هزار تُن گندم و جو تولید می‌شود.

۱۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در تایباد زیر کشت غلات پاییزه است

             به گزارش غلات نیوز از ایلنا، محمد میری دیسفانی در تایباد اظهار کرد: این شهرستان با دارا بودن ۳۲۳ حلقه چاه عمیق و این مقدار سطح زیر کشت محصولات پاییزه یکی از شهرستان‌های مطرح در تولید این محصولات استراتژیک است.
وی با اشاره به پایش اماکن زمستان‌گذران سن غلات در تایباد، افزود: با توجه به اینکه کانون‌های سن در زیر بوته‌های مرتعی قرار دارد، به منظور بررسی وضعیت ذخیره آنها تعداد سن‌های زنده و مُرده در ارتفاعات ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ متر از سطح دریا ردیابی و نمونه‌برداری می‌شود.
میری دیسفانی بیان کرد: به منظور بررسی وضعیت ریزش سن غلات و انجام پیش‌بینی‌های لازم برای کنترل و کاهش خسارت ناشی از آن، هر سال کانون‌های سن غلات در سه فصل تابستان، پاییز و زمستان به منظور تخمین جمعیت سن، وزن سن، نسبت جنسیتی آفت، پیش‌بینی تراکم و میزان خسارت احتمالی در این شهرستان در چندین مرحله توسط کارشناسان شبکه مراقبت مورد پایش قرار می‌گیرد.
مدیر جهاد کشاورزی تایباد مطرح کرد: سن غلات از مهم‌ترین آفات مزارع گندم و جو است که بعد از تکمیل شدن سن پورگی و تغذیه از این مزارع در مراحل مختلف رویشی، کاهش عملکرد و کاهش خاصیت نانوایی محصول را به همراه دارد و به مکان های زمستان گذران در ارتفاعات و در زیر بوته‌های گون می‌روند و پس از سپری شدن سرمای زمستان به تدریج به ارتفاعات پایین‌تر حرکت و به مزارع ریزش می‌کنند.
شهرستان تایباد با ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی بیش از هفت هزار بهره بردار بخش کشاورزی دارد و ۸۵ درصد جمعیت این شهرستان به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و سالانه بیش از ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می‌شود.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: ۱۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در تایباد زیر کشت غلات پاییزه است

خبر جدید   انجام ثبت سفارش واردات بزودی از سامانه جدید وزارت صمت


آخرین اخبار

پربازدید