تاریخ خبر: // کد خبر: 122834 // //

یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان به زیر کشت نخود می‌رود

احمدی، معاون بهبود تولیدت گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان‌ گفت: ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در سال زراعی جاری به کشت نخود اختصاص پیدا می‌کند.

یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان به زیر کشت نخود می‌رود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمدصالح احمدی در گفتگو با خبرنگار بازار با اعلام اینکه در سال زراعی امسال ۱۰۰ هزار هکتار کشت نخود در کردستان خواهیم داشت، اظهار داشت: کشت این محصول در پاییز و بهار انجام می شود که بخش زیادی از آن به بهار سال آینده موکول خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کشت انتظاری نخود از اوایل آذر امسال آغاز و تا پایان این ماه ادامه دارد، اضافه کرد: برآورد شده ۱۰ درصد به عبارتی ۱۰ هزار هکتار از ۱۰۰ هزار هکتار زیرکشت محصول نخود در پاییز امسال به صورت انتظاری کشت شود.

خبر جدید   هم افزایی و پیشرفت در آبادانی و سازندگی اهداف مشترک جهاد کشاورزی استان و سپاه بیت المقدس

معاون بهبود تولیدت گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان‌ افزود: در روش کشت انتظاری، محصول قبل از آغاز سرما کشت شده و در خاک به صورت انتظار باقی می ماند و بعد از گرم شدن هوا جوانه می زند و به رشد خود ادامه می دهد.

احمدی یادآور شد: کشت انتظاری بجای کشت بهاره برای محصولات دیم بسیار مناسب بوده به گونه ای که منجر به افزایش عملکرد آنها می شود.

خبر جدید   حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در جمع پرسنل معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان

وی با بیان اینکه بیشترین کشت نخود در شهرستان‌های کامیاران، دیواندره، سقز و دهگلان انجام می شود، اظهار داشت: سالانه ۴۵ تا ۵۰ هزار تن محصول نخود در کردستان تولید و برداشت می شود و از این لحاظ رتبه چهارم را در کشور به خود اختصاص داده است.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید منبع :: یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان به زیر کشت نخود می‌رود

خبر جدید   باغات دیم سهم ۳۲ درصدی از طرح پیشران کردستان دارد


آخرین اخبار

پربازدید