تاریخ خبر: // کد خبر: 49099 // // // // //

گرهمایی مسؤولین طرح و برنمه جهاد کشاورزی مازندران+ تصاویر

شبکه کشاورزی ایران: معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران گفت: اجرایی شدن کشاورزی قراردادی از تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسین نگهدار در سومین گردهماییمسؤولین طرح و برنامه ستاد و شهرستان سازمان جهاد کشاورزی مازندران به لازم‌‌الاجرا بودن کشاورزی قراردادی اشاره کرد و افزود: طبق 

گرهمایی مسؤولین طرح و برنمه جهاد کشاورزی مازندران+ تصاویر

شبکه کشاورزی ایران:

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران گفت: اجرایی شدن کشاورزی قراردادی از تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسین نگهدار در سومین گردهماییمسؤولین طرح و برنامه ستاد و شهرستان سازمان جهاد کشاورزی مازندران به لازم‌‌الاجرا بودن کشاورزی قراردادی اشاره کرد و افزود: طبق  ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی کارگاه آموزشی کشاورزی قراردادی باید در سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها اجرا شود.

 

وی با تاکید بر اینکه باید گام‌های اساسی برای کشاورزی قراردادی برداشته شود، گفت: مدیریت زنجیره عرضه نقش مهمی در کشاورزی قراردادی دارد و به عنوان یک نهاد ممکن می‌تواند برای کشاورزان سودآور باشد و آنها را به بازارهای جدید پیوند دهد.

 

خبر جدید   ۱۰۰ درصد بذر گندم در داخل تولید می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، قیمت و بازار تضمینی برای محصولات تولیدی، معرفی فناوری جدید، نظارت بر محصولات و استفاده از مشاوره رایگان فنی در مزرعه، دسترسی به بازار قابل اتکا و ثبات درآمدی کشاورزان را از مزایای کشاورزی قراردادی برای کشاورزان عنوان کرد.

 

این مسؤول به وظایف دستگاه‌ها و معاونت‌های تخصصی توسعه مبتنی بر قرارداد در این طرح اشاره کرد و گفت: معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی، معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی، شرکت غله و خدمات بازرگانی، شرکت بازرگانی دولتی، شرکت پشتیبانی امور دام، شرکت خدمات حمایتی، صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی، صندوق بیمه محصولات کشاورزی از نهادهایی هستند که در کشاورزی قراردادی وظایفی برای آنها در نظر گرفته شد.

 

خبر جدید   برگزاری مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در سازمان چای کشور

نگهدار در بخش دیگری از سخنان خود به رویکرد وزارت جهاد کشاورزی به بحث اشتغال اشاره کرد و افزود: حرکت از کشاورزی تولید محور باید به سمت کسب و کار کشاورزی پیش رود.

 

وی درباره رسته فعالیت‌های اولویت‌دار  بخش کشاورزی در جهت توسعه کسب و کار گفت: فعالیت در زمینه توسعه گلخانه، شیلات و آبزی‌پروری، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، گیاهان دارویی، توسعه دامپروری، توسعه خدمات مدرن‌سازی کشاورزی، خدمات ماشین‌‌آلات و ادوات و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و توسعه خدمات بازرگانی بخش کشاورزی از جمله اولویت‌های بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات است.

 

خبر جدید   واریز ۲ میلیارد و ۱۵۶ میلیون تومان از مطالبات چایکاران

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران در پایان یادآور شد: مقرر شد برای تولید و ایجاد اشتغال ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی اختصاص پیدا کند.

 

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

برچسب های خبر: ,,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید