تاریخ خبر: // کد خبر: 63553 // //

کشاورزان ایلامی دومین محصول گندم با کیفیت کشور را تولید کردند

حشمت زرین جوب با شاره به اینکه پس از فصل برداشت ۳۴۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان ایلام به نرخ تضمینی و مصوب خریداری شد، اظهار داشت: استان ایلام رتبه دوم را در تحقق برنامه ابلاغی وزارت جهاد در خرید گندم تضمینی به دست آور.

کشاورزان ایلامی دومین محصول گندم با کیفیت کشور را تولید کردند

             به گزارش غلات نیوز از ایرنا، وی افزود: از این مقدار خرید تضمینی انجام شده نزدیک به ۲۶۴ تن گندم خوراکی و دروم و ۳۴ هزار تن نیز گندم بذری است.
مطلب پیشنهادی
مدیر زراعت جهاد کشاورزی ایلام یادآور شد: بارش های سیل آسای فروردین ماه و نیز عدم بارندگی موثر و مطلوب از نیمه دوم این ماه در کاهش برداشت و خرید محصول گندم تاثیر گذار بود.
زرین جوب گفت: همچنین امسال در بازار آزاد قیمت گندم بیشتر از نرخ تضمینی دولت بود و برخی از کشاورزان گندم خود را به نرخی بالاتر بهای دولتی فروختند.
وی در مورد کیفیت و مرغوبیت گندم نیز اظهار داشت: استان ایلام رتبه دوم کیفیت گندم تولیدی در سال زراعی جاری را کسب کرد.
زرین جوب شرایط اقلیمی مناسب به ویژه در مناطق گرمسیری استان، توزیع و تغییر بذر اصلاح و تغذیه شده با پروتئین و گلوتن بالا، تغذیه و عملیات زراعی مناسب گندم زارها را از جمله عوامل افزایش کیفیت و مرغوبیت گندم استان ایلام شده است.
به گزارش ایرنا، ۸۶ هزار هکتار از اراضی دیم و ۵۵ هزار هکتار از اراضی آبی استان ایلام در سال زراعی جاری به کشت گندم اختصاص یافت.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: کشاورزان ایلامی دومین محصول گندم با کیفیت کشور را تولید کردند

خبر جدید   قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی گندم بیشتر از ۲۵۵۰ تومان است / قیمت خرید را اعلام نمی‌کنیم تا مقابل دولت قرار نگیریم


آخرین اخبار

پربازدید