تاریخ خبر: // کد خبر: 58420 // //

کسانی که آزادسازی را به ضرر مردم می‌دانند، خواهان بهره بردن از رانت موجود در بخش یارانه‌ای هستند

اختصاصی/علیرضا احمدپور بیان کرد: قطعا اولین و مهم‌ترین سود اجرای طرح آزادسازی، برای مردم است. کسانی که می‌گویند آزادسازی به ضرر مردم است، متاسفانه می‌خواهند از رانتی که در بخش یارانه صنعت گندم، آرد و نان وجود دارد، بهره ببرند و مردم را در جریان آسیب‌های این رانت قرار نمی‌دهند.

کسانی که آزادسازی را به ضرر مردم می‌دانند، خواهان بهره بردن از رانت موجود در بخش یارانه‌ای هستند

             رئیس اتحادیه آرد و نان و فراوری غلات شهرستان مبارکه در گفت‌وگو با غلات نیوز بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر یارانه واقعی را نانوا از جیب خود می‌پردازد نه دولت. تنها راه نجات بحران گندم، آرد و نان، حذف یارانه پنهان و اعطای مستقیم یارانه به مردم است که قطعا بیش از هر چیز کاهش ضایعات و ارتقای کیفیت صنعت آرد و نان را در پی دارد.
وی افزود: قطعا اولین و مهم‌ترین سود اجرای طرح آزادسازی برای مردم است. این نکته قابل ذکر است که در هر صنعتی که یارانه جاری باشد، از کمیت و کیفیت آن کاسته خواهد شد. مسلما وقتی هزینه‌های اداره یک واحد نانوایی در مقابل درآمد دریافتی بالاتر باشد، تولیدکننده مبنای تولیدش را بر حسب استاندارد نمی‌گذارد و این مسأله مستقیما سلامت جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. بالاخص در صنعت مهم نان که مهم‌ترین غذای جامعه است، متاسفانه مردم هزینه سلامت نان را که دولت باید آن را قائل شود، در راستای هزینه‌های درمان صرف می‌کنند.
احمدپور گفت: در شرایط کنونی، نه دولت از شرایط فعلی صنعت نان رضایت دارد، نه مردم از کیفیت نان و نه نانوایان از شرایطی که دارند. لذا تنها راه برون‌رفت از این شرایط، این است که یارانه نان مستقیما به مردم تخصیص داده شود.
رئیس اتحادیه آرد و نان و فراوری غلات شهرستان مبارکه در خاتمه گفت: در شهرستان مبارکه بالغ بر ۹ روستا فاقد نانوایی هستند و نان مردم از طریق خانگی‌پزها تامین می‌شود. در حالی که این دسته از افراد به آرد یارانه‌ای نیاز دارند، متاسفانه آرد مورد نیازشان را باید به صورت آزاد تامین کنند و یارانه به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

خبر جدید   ۲۲۰۹ هزار تن آرد در روستاهای فاقد نانوایی زنجان توزیع شد

 


منبع :: کسانی که آزادسازی را به ضرر مردم می‌دانند، خواهان بهره بردن از رانت موجود در بخش یارانه‌ای هستندآخرین اخبار

پربازدید