تاریخ خبر: // کد خبر: 51448 // // // //

کاهش سموم پرخطر در کشور/وابستگی به خارج در تامین بذور هیبریدی

شبکه کشاورزی ایران: به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طهماسبی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران اظهار داشت: حدود ۱۱۰ شرکت با ۸۰ غرفه در این نمایشگاه حضور دارند که با توجه به شرایط کنونی کشور این مسئله بسیار حائز اهمیت است. معاون وزیر جهاد کشاورزی، با تاکید بر اینکه بیشترین دغدغه

کاهش سموم پرخطر در کشور/وابستگی به خارج در تامین بذور هیبریدی

شبکه کشاورزی ایران:

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طهماسبی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران اظهار داشت: حدود ۱۱۰ شرکت با ۸۰ غرفه در این نمایشگاه حضور دارند که با توجه به شرایط کنونی کشور این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، با تاکید بر اینکه بیشترین دغدغه وزیر جهاد، تامین نهاده های تولید است، افزود: سیاست وزارت جهاد کشاورزی همواره این بوده که از بخش خصوصی بیشترین حمایت را به عمل بیاورد.

خبر جدید   ترفند اختلاف افکنی نخ نما شده است/ارکان وزارت جهاد کشاورزی همدل و منسجم هستند

وی با بیان اینکه نخستین هدف ما در تولید، حفاظت و صیانت از محیط زیست است، اظهار داشت: بعد از این حفاظت و بهره برداری از منابع پایه آب، خاک و گیاه در دستور کار ما قرار دارد.

طهماسبی خاطرنشان کرد: ما هر چقدر بتوانیم نهاده سالم به کشاورز تحویل بدهیم و این نهاده وارد خاک شود به همان اندازه محیط زیست و تولید سالم خواهیم داشت.

خبر جدید   همه چیزی که نمایندگان مجلس برای رای به شریعتمداری باید بدانند؟

وی با اشاره به ثبت ۹ هزار برند پولی در کشور ادامه داد: این برندها پالایش و به تولید کنندگان معرفی شده اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه یکی از مهمترین کارهایی که سازمان حفظ نباتات و شورای کود و سم برعهده گرفته ساماندهی و ثبت این مواد بوده است، گفت: در پی این اقدامات طی مدت کوتاهی آمار سموم پرخطر کشور از حدود ۲۴ درصد به ۸.۸ درصد رسید.

خبر جدید   یا مدبر اللیل و النهار

طهماسبی با اشاره به وابستگی کشور در زمینه حضور هیبرید گفت: نیاز ما در این زمینه سالانه حدود ۶۰۰ میلیون عدد بذر است این در حالی است که تنها ۲۰ میلیون عدد از این بذور در کشور تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه بذر جزو گروه کالایی اولویت یک است، افزود: در زمینه بذر، نیازمند سرمایه گذاری بیش از پیش هستیم.

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

برچسب های خبر: ,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید