تاریخ خبر: // کد خبر: 102892 // //

کام گندم کاران کشور شیرین شد/واریز ۱۰ هزار میلیارد تومان به حساب کشاورزان

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بخش دیگری از پول گندم ها به حساب کشاورزان واریز شد تا رقم پرداختی به آنان به حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برسد و تا نهم تیرماه مطالبات تسویه شود.

کام گندم کاران کشور شیرین شد/واریز ۱۰ هزار میلیارد تومان به حساب کشاورزان

             به گزارش غلات نیوز از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در نشست شورای راهبری زنجیره تامین گندم اظهار کرد: کشاورزانی که تا نهم تیر ماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده است، پول گندم خود را دریافت کردند.

حنان افزود: تا ۱۰ تیرماه ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تن گندم از کشاورزان ۳۱ استان به ارزش ریالی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است که در مقایسه با سال گذشته در همین زمان از لحاظ وزنی ۸ درصد و از لحاظ میزان پرداختی به گندم کاران حدود ۵۷ درصد رشد داشته است.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: به طور متوسط برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال جاری ۲۵۲۳ تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

خبر جدید   ایران یک میلیون تن گندم از بازار جهانی خریداری کرد

قائم مقام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تاکنون ۲۳۳ هزار و ۳۹۴ گندم کار محصول خود را در قالب ۶۷۸ هزار محموله تحویل مراکز خرید داده اند.
حنان در ادامه خاطرنشان کرد: ارزیابی اخیر مرکز پژوهشهای غلات از بیش از ۶۰۰۰ نمونه نشان می دهد که به لحاظ افت مفید و غیر مفید و میزان سن زدگی کیفیت گندم ها در سال جاری افزایش دارد که از دلایل آن خرید تضمینی باکیفیت و تغییر اندازه(مش الک ) الک است.
وی گفت: امسال خرید توافقی گندم در ۱۳ استان و ۴۳ مرکز خرید انجام می شود .حنان به خرید دانه روغنی کلزا در کشو نیز اشاره و عنوان کرد: تاکنون ۲۳۹ هزار تن کلزا  به ارزش بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: کام گندم کاران کشور شیرین شد/واریز ۱۰ هزار میلیارد تومان به حساب کشاورزان

خبر جدید   دغدغه‌های پیرامون تامین مواد اولیه در زنجیره تولید


آخرین اخبار

پربازدید