تاریخ خبر: // کد خبر: 70578 // //

کاشت غلات در اراضی کشاورزی گیلانغرب آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: کاشت غلات در سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

کاشت غلات در اراضی کشاورزی گیلانغرب آغاز شد

             پاشا مرادی افزود: کشت غلات که در مناطق سردسیر شهرستان طی چند روز گذشته شروع شده رو به اتمام است و در مناطق گرمسیری نیز از اول آذرماه آغاز می شود.
وی اظهارداشت: پیش بینی می شود در صورت وضعیت مناسب جوی و تراکنش بارش ها بیش از ۵۰ هزار تن گندم در سال آینده برداشت شود که پنج هزار تن افزایش عملکرد نسبت به امسال خواهیم داشت.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: همچنین در سطح ۱۰ هزار هکتار از مزارع شهرستان گیلانغرب جو و نخود کشت می شود و ۲۵۰ هکتار هم به کشت کلزا اختصاص یافته است .
 مرادی اضافه کرد: مابقی اراضی کشاورزی به محصولات دیگر و یا آیش سالیانه اختصاص داده شده است.
وی اظهارداشت: بذور اصلاح شده و ضدعفونی شده متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه که مورد تایید مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه باشد به مقدار کافی تامین شده و در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

مدیرجهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: در راستای بهبود تولید و نظارت بر عملکرد  و مراحل کاشت، داشت و برداشت تعداد ۱۶ کارشناس در مراکز دهستان ها و مدیریت شهرستان درنظر گرفته مستقر شده‌اند.
وی تصریح کرد: برای نهاده های کشاورزی نظیرکود اوره، تامین لازم صورت گرفته و در خصوص کود فسفات هم در حال رایزنی از طریق استان و وزارتخانه هستیم.
وی گفت: سوخت مورد نیاز تراکتورهای شهرستان هم تامین شده و برنامه پلاک کوبی آن ها در دست اجرا و سازمان دهی است.

گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که سالیانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.
گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: کاشت غلات در اراضی کشاورزی گیلانغرب آغاز شد

خبر جدید   افزایش نرخ نان‌ها مورد رضایت نانوایان نیست


آخرین اخبار

پربازدید