تاریخ خبر: // کد خبر: 123567 // //

پرداخت تسهیلات ۳۷ میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای مطلب ویژه

حبیب جهانساز رییس سازمان چای کشور از پرداخت تسهیلات ۳۷ میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری حدود ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش و ۱۰میلیارد تومان تسهیلات برای مکانیزاسیون و به باغی پرداخت شده است.

پرداخت تسهیلات ۳۷ میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای 				 		 			 				مطلب ویژه

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات به ۸ هزار و ۳۱۹ نفر متقاضی پرداخت شده است، افزود: با رایزی‌های انجام شده این تسهیلات از صندوق تخصصی چای، بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.
جهانساز با تاکید بر اینکه این تسهیلات برای چایکاران و کارخانجات چای با نرخ سود ۴ و ۷ درصد با بازپرداخت ۴ ساله محاسبه خواهد شد، یادآور شد: این تسهیلات از طریق سرمایه گذاری صندوق حمایت از توسعه چای،  امضای قرارداد با بانک‌ها و تلفیق آن با اعتبارات بانکی  پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: معرفی کشاوزان به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات نسبت به سال گذشته ۱۵۰درصد افزایش داشته  است که این مهم در نهایت سبب رونق تولید، اشتغال و پایداری تولید خواهد شد.
رییس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه برای احیای هر هکتار باغ رها شده ۲۵ میلیون تومان تسهیلات ۴ ساله با نرخ سود ۴ درصد پرداخت می‌شود، ادامه داد: همچنین برای هر هکتار هرس کف در راستای جوان‌سازی  باغات چای ۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
به گفته جهانساز؛ برای هر هکتار هرس کمربر که سبب جوان سازی باغات چای در میان مدت می‌شود نیز ۱۰میلیون تومان پرداخت می‌شود.
وی درباره تسهیلات پرداختی برای مکانیزاسیون نیز گفت: ۸۰ درصد قیمت ماشین مکانیزه با نرخ سود ۱۴ درصد و بازپرداخت ۴ ساله از تلفیق منابع مالی و صندوق تخصصی حمایت از چای پرداخت می شود.
جهانساز با تاکید بر احیای باغات چای گفت: پیش‌بینی می‌شود با پرداخت تسهیلات برای احیای باغات چای ۵۰۰ هکتار باغ چای در سال جاری احیا شود که در سال گذشته ۳۱۲ هکتار بوده است.
وی گفت: مجموع باغات فعال و غیرفعال چای کشور حدود ۲۵ هکتار است که حدود ۲۰ هکتار از آن فعال بوده و درصدد احیای مابقی این باغات هستیم.
منبع:ایانا
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: پرداخت تسهیلات ۳۷ میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای مطلب ویژه

خبر جدید   مجری طرح زیتون کشور خبر داد؛ تولید بیش از ۱۲۰ هزار تن محصول زیتون در کشور مطلب ویژه


آخرین اخبار

پربازدید