تاریخ خبر: // کد خبر: 96474 // //

واردات ۶۸۰ هزار تن غذای دام به کشور طی ۲۵ روز/ علت تاخیر حمل خوراک دام از بنادر چه بود؟

کشاورزی> مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام از واردات ۶۸۰ هزار تن غذای دام به کشور طی ۲۵ روز گذشته خبر داد و فرا رسیدن فصل برداشت محصولات کشاورزی مثل گندم را علت تاخیر حمل خوراک دام از بنادر کشور اعلام کرد.

واردات ۶۸۰ هزار تن غذای دام به کشور طی ۲۵ روز/ علت تاخیر حمل خوراک دام از بنادر چه بود؟

کشاورزی> مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام از واردات ۶۸۰ هزار تن غذای دام به کشور طی ۲۵ روز گذشته خبر داد و فرا رسیدن فصل برداشت محصولات کشاورزی مثل گندم را علت تاخیر حمل خوراک دام از بنادر کشور اعلام کرد.
حسن عباسی معروفان از متعادل شدن قیمت و عرضه خوراک دام در کشور خبر داد و گفت: در سه تا چهار ماه گذشته تاخیر در ترخیص کالاهای رسیده به بنادر را داشتیم به دلیل اینکه ارز تخصیص داده شده بایدبه دست فروشندگان کالاها می رسید تا اجازه ترخیص می دادند.
وی اظهارداشت: خوشبختانه در ۲۰ تا ۲۵ روز گذشته روند ترخیص کالا شکل مناسب تری به خود گرفته به نحوی که یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای که اجازه ترخیص آن صادر شده تاکنون بالای ۶۸۰ هزار تن وارد کشور شده است.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: علت تاخیر حمل خوراک دام از بنادر به استان های کشور اینکه تعداد کامیون های حمل بار به سبب فرا رسیدن برداشت محصولات از قبیل گندم، صیفی جات و چغندر قند در خوزستان و دیگر استان ها کاهش یافته است.
وی افزود: روزانه دو هزار تا دو هزار و ۲۰۰ تن کالا در بندر امام توسط کامیون ها بارگیری و به اقصی نقاط کشور حمل می شد که این عدد در روز پنجشنبه به ۱۰۰۰ کامیون رسید.
عباسی معروفان تصریح کرد: برای تسریع در حمل و نقل این کالا ها از بنادر با وزارت راه و شهرسازی هماهنگی های لازم انجام شده و تا دو هفته آینده وضعیت تامین کالا در کشور متعادل خواهد شد.
وی گفت: در حال حاضر قیمت ذرت در بنادر ۱۵۰۰ تومان و در مراکز استان ها ۱۷۵۰ تومان، کنجاله سویا در بنادر ۲۴۵۰ تومان و در مراکز استان ها ۲۷۰۰ تومان و جو در بنادر ۱۳۵۰ تومان و در بنادر ۱۶۰۰ تومان است.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: قیمت این اقلام در مقایسه به سال گذشته تغییر پیدا نکرده فقط ذرت تا یک ماه پیش در بنادر ۱۳۵۰ تومان بوده که با احتساب افزایش رسمی ۱۵۰ تومانی به ازای هر کیلو به ۱۵۰۰ تومان رسیده است.
منبع:تسنیم
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: واردات ۶۸۰ هزار تن غذای دام به کشور طی ۲۵ روز/ علت تاخیر حمل خوراک دام از بنادر چه بود؟

خبر جدید   لاغری سریع با این راهکار‌ها
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید