تاریخ خبر: // کد خبر: 69346 // //

همواره پاسخگوی نیاز مشتریانمان هستیم

اختصاصی/ کارخانه آرد فخر زنجان در سال ۷۵ احداث و راه‌اندازی گردیده و هم اکنون از ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ تن انواع آرد برخوردار است. این کارخانه حدوداً ۵۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در سیلوی فلزی و بتنی دارد.

همواره پاسخگوی نیاز مشتریانمان هستیم

             علی کتابی، مدیرعامل این واحد تولیدی در گفت‌وگو با غلات نیوز اظهار کرد: اواخر سال ۹۶ و اوایل سال ۹۷ به بازار صادرات ورود کردیم اما متأسفانه مشکلات ارزی و عبور موقت گندم، موجب توقف حرکت کارخانه در مسیر صادراتی گردید. علی‌رغم اینکه مشتریان عراقی از کیفیت آرد فخر زنجان ابراز رضایتمندی کرده بودند، متأسفانه سیاست‌های صادراتی دولت تغییر کرد و عملاً دیگر حضور در بازار صادراتی برایمان مقرون به صرفه نبود.

مدیرعامل کارخانه آرد فخر زنجان در ادامه بیان کرد: با محدودیت بازار صادراتی تمام تمرکز خود را برای جذب بازار آزاد به کار گرفتیم که متأسفانه محدودیت فروش استانی در سامانه آرد سایر مصارف، بازار داخلی را هم برای آسیابانان کشور محدود کرد و ما در حال حاضر تمرکز خود را برای تامین آرد کیفی مورد نیاز استان به کار گرفته‌ایم.

کتابی در ادامه با اشاره به وضعیت گندم‌های استان زنجان بیان کرد: استان زنجان در تولید گندم خودکفاست اگرچه از لحاظ کمی کمبود گندم نداریم اما از لحاظ کیفی با توجه به سطح متوسط رو به پایین گندم‌های زنجان، نیاز به اختلاط در استان وجود دارد.
وی افزود: ما تلاش خود را برای تولید آرد باکیفیت به کار گرفته‌ایم اما مسلماً نقش گندم کیفی در تولید آرد کیفی بی‌بدیل است. لذا این مسأله سیاست‌های دولت را می‌طلبد تا گندم‌های زنجان را به استان‌های دیگر و در مقابل گندم سایر نقاط کشور را به زنجان ارسال نماید تا به واسطه اختلاطی علمی و اصولی، نیاز کیفی آسیابانان زنجان جبران شود.

خبر جدید   نان تنوری یا دستگاهی؟!

کتابی با بیان اینکه عدم دسترسی به گندم کیفی، رقابت را در بازار برای آسیابانان سخت می‌کند، خاطرنشان کرد: ثبات در تأمین مواد اولیه و به دنبال آن تولید آرد باکیفیت، رمز موفقیت یک کارخانه در حفظ بازار و جلب اعتماد همیشگی مشتری (نانوایان) است. خوشبختانه زنجان جزو استان‌های ممتاز در تولید نان به شمار می‌آید و درصدی از عدم کیفیت گندم از جانب نانوایان ماهر زنجان جبران می‌شود.

به گفته مدیرعامل کارخانه آرد فخر زنجان ارائه خدمات پس از فروش، برخورداری از یک آزمایشگاه مطلع، ارتباط و تعامل مستمر با مشتریان دائمی کارخانه به منظور کسب اطلاع از وضعیت آرد تولیدی و سنجش نیاز بازار، رمز موفقیت یک واحد آسیابانی به شمار می‌آید.
کتابی در خاتمه با بیان اینکه در صورتی رقابت معنای واقعی خود را پیدا می‌کند که کارخانه‌های آرد مواد اولیه یکسان در اختیار داشته باشند، اظهار کرد: خوشبختانه شرکت غله استان زنجان با وجود همه مشکلات، در تأمین گندم کیفی، ما را یاری می‌نماید!
سمیرا علوی، مدیر کنترل کیفیت کارخانه فخر زنجان با بیان اینکه این واحد تولیدی مجهز به به‌روزترین تکنولوژی آزمایشگاهی است، گفت: رعایت اصول استاندارد و مشتری‌مداری برای ما حرف اول را می‌زند.
علوی با اشاره به نقش مستقیم تعامل بخش کنترل کیفیت و مدیریت کارخانه در راستای ارتقاء کیفیت محصول تولیدی بیان کرد: خوشبختانه مهندس فریدون جعفری،مدیر کنترل کیفیت شرکت غله استان زنجان، تعامل خوبی با کارخانه‌های آرد استان دارد و در راستای تأمین گندم کیفی و رفع مشکلات پیرامون استحصال آرد، مدیران کنترل کیفیت واحدهای آردسازی استان را به خوبی راهنمایی می‌کند.

خبر جدید   فریز کردن نان، منجر به از بین رفتن ویروس کرونا نمی‌شود

مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد فخر زنجان با بیان اینکه برای تولید آرد کیفی ابتدا باید گندم مرغوب وارد چرخه آسیابانی یک واحد تولیدی شود، اظهار کرد: گندم‌های استان زنجان از سطح کیفی متوسطی برخوردارند لذا برای اینکه در فرایند استحصال آرد، گندم‌ها به حد قابل قبولی برسند، ضروری است کهگندم‌های متوسط زنجان با گندم‌های قوی سایر نقاط کشور اختلاط شود.
علوی در ادامه با اشاره به نقش مدیران کنترل کیفیت در تولید یک محصول باکیفیت بیان کرد: کنترل مکرر خط تولید و اطمینان از کیفیت محصول پیش از خروج از کارخانه، همواره در دستور کار ما قرار دارد. رأس امور ما، مشتری‌مداری است و همواره پاسخگوی نیاز مشتریانمان هستیم.

خبر جدید   آزادسازی صنعت گندم، آرد و نان، خدمتی بزرگ به مردم

وی در خاتمه گفت: کارخانه فخر زنجان ۶ نوع آرد متنوع تولید کرده و با توجه به درخواست و نیاز مشتری به بازار ارائه می‌نماید.

 
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: همواره پاسخگوی نیاز مشتریانمان هستیمآخرین اخبار

پربازدید