تاریخ خبر: // کد خبر: 31042 // // // // //

همایش مدیران ستادی و شرکتهای تابعه برگزار شد/ کارگروههای تخصصی برنامه‌ها را بررسی کردند

همایش مدیران ستادی و شرکتهای تابعه برگزار شد/ کارگروههای تخصصی برنامه‌ها را بررسی کردند همایش سراسری مدیران ستادی و شرکتهای تابعه شرکت بازرگانی دولتی ایران روز پنج‌شنبه ۴ خرداد ماه برگزار شد. مهمترین چالشهای پیش روی شرکت در ۴ کارگروه شامل: خرید تضمینی، حمل و نقل و ذخیره‌سازی – اداری و مالی و اصل۴۴ (خصوصی

همایش مدیران ستادی و شرکتهای تابعه برگزار شد/ کارگروههای تخصصی برنامه‌ها را بررسی کردند

همایش مدیران ستادی و شرکتهای تابعه برگزار شد/ کارگروههای تخصصی برنامه‌ها را بررسی کردند

همایش سراسری مدیران ستادی و شرکتهای تابعه شرکت بازرگانی دولتی ایران روز پنج‌شنبه ۴ خرداد ماه برگزار شد. مهمترین چالشهای پیش روی شرکت در ۴ کارگروه شامل: خرید تضمینی، حمل و نقل و ذخیره‌سازی – اداری و مالی و اصل۴۴ (خصوصی سازی) – برنامه ریزی و انفورماتیک – بازرگانی خارجی، صادرات و کنترل کیفیت موردبحث و بررسی قرار گرفت و در هر حوزه به طور تخصصی برای انجام بهینه‌‌ی امور تصمیمات اجرایی اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران،مدیر عامل شرکت در سمینار سراسری یکروزه مدیران ستادی و شرکتهای تابعه،ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان به بیان مدیریت مؤثر درطول جنگ تحمیلی برای نبرد با دشمن پرداخت.

یزدان سیف، با اشاره به فداکاری رزمندگان اسلام در سالهای دفاع مقدس، خدمت‌رسانی و در خدمت مردم بودن را لازمه‌ی کارجهادی مدیران اعلام کرد و گفت: تلاشهای ما باید در راستای خدمت به مردم، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت و جلب رضایت و اعتماد عمومی مردم باشد.

معاون وزیرجهاد کشاورزی تصریح کرد: امیدوارم با تلاشهای فراوان و مدیریت مطلوب، هر روز شاهد اخبار خوب از شرکت باشیم و خواسته‌های وزارتخانه، دولت و به ویژه مردم شریف ایران برآورده شود.

این گزارش می افزاید؛در این همایش معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی با تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان و سالروز آزادسازی خرمشهر، ازحضور مدیران استانی در همایش در آستانه ماه مبارک قدردانی کرد و حضور پرشورمردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت و انتخاب دکتر روحانی را به فال نیک گرفت.

خبر جدید   موفقیت چشمگیردرکشت نشایی همراه باتخصیص به موقع اعتبارات درسیستم‌های نوین آبیاری

علی اکبر مهرفرد گفت:طی ارزیابی هایی که شده،در طی ۴ سال گذشته اقدامات اقتصادی دولت خوب بوده و در بخش کشاورزی دستاوردهای مطلوبی حاصل شده است، به طوریکه شاخصهای عملکردی، از افزایش تولیدات کشاورزی حکایت دارد.

مهرفرد افزود: امسال برای تامین منابع مالی و اعتباری خرید تضمینی ۱۰ تا ۱۱ میلیون تن برنامه ریزی شده است و در حالی ۱۱ میلیون تن گندم در کشور خریداری خواهد شد که در بخش گندم شاهد کاهش سطح زیر کشت ۶۰۰هزار هکتاری و کاهش بهره‌برداری از منابع آبی هستیم که این موفقیت حاصل توجه به بهره‌وری در بخش کشاورزی است.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی به اجرای سیاستهای بهره‌وری در این بخش اشاره کرد و گفت: برای این کار ما سیاستهای تولید شکر و کاشت چغندر قند را در مورد گندم اجرا کریدیم و به این مهم دست یافتیم.

وی با بیان اینکه در بخش تولید روغن نیز افزایش تولید داشتیم ، خاطرنشان کرد:برنامه‌ریزیها در این بخش نیز به نتیجه رسیده و تولید دانه‌های روغنی در کشور افزایش یافته ایت و هم‌ اکنون خرید تضمینی این محصول را شرکت بازرگانی دولتی ایران به خوبی انجام می‌دهد.

مهر فردتولید برخی از محصولات کشاورزی از جمله گندم و دانه‌های روغنی در کشور را علیرغم پرداخت یارانه به بخش تولید ضروری اعلام کرد و حرکت به سمت ایجاد تشکل‌ها را  در بخش محصولات کشاورزی خواستار شد که باید با بررسی‌های لازم و توجه تاریخی به دلایل عدم شکل گیری آن تشکیل شوند.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی، شرکت بازرگانی دولتی ایران را به لحاظ انجام وظایف و ماموریتهای خرید تضمینی انواع محصولات کشاورزی، تنظیم بازار کالاهای اساسی و حفظ و نگهداری ذخایر استرتژیک این کالاها و سایر فعالیتها شرکتی مهم دانست و بر عرضه‌ی راهبردی و داشتن یک نظام اطمینان بخش در تنظیم بازار تاکید کرد.

خبر جدید   نشست مشترک مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام کشور با دکتر جعفری نماینده محترم مجلس و معاون و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان

مهر فرد، از زحمات و تلاشهای  دکتر قنبری در طول تصدی معاون وزیر و مدیر عاملی شرکت قدردانی کرد و حجم انبوه اقدامات در رابطه با تامین کالاهای اساسی و  خریدهای تضمینی و خارجی و کارهای انبارداری را از اقداماتی دانست که شایسته تقدیر است.

وی حضور آقای سیف را نیز در کسوت معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مایه مباهات و آنرا غنیمت دانست

بر اساس این گزارش، پس از سخنرانی مهر فرد، هدایای تدارک شده از سوی مدیریت‌های شرکتهای غله مناطق و استانها به دکتر قنبری اعطا شد . مدیر عامل سابق با ایراد سخن به بیان شمه‌ای از اقدامات انجام گرفته در طول خدمات خود در شرکت بازرگانی دولتی ایران در رابطه با کالاهای اساسی، خرید تضمینی، ساخت تاسیسات و مراکز ذخیره‌سازی و تنظیم بازار کالاهای اساسی پرداخت.

این گزارش حاکی است، در ادامه کارگروههای تخصصی اداری و مالی و اصل۴۴ (خصوصی سازی) – برنامه ریزی و انفورماتیک – بازرگانی خارجی، صادرات و کنترل کیفیت – خرید تضمینی، حمل و نقل و ذخیره‌سازی در دو نوبت صبح و عصر با تشکیل تیم‌هایی به بررسی مسایل و چالشهای شرکت ستادی و شرکتهای غله و خدمات بازرگانی مناطق و استانها پرداخته و راهکارهای اجرایی را برای آنها تصمیم‌گیری کردند.

بر این اساس؛ کارگروههای ۴ گانه پس از بررسی چالشهای حوزه‌ی تعیین شده خود در خصوص دستورالعمل‌های خرید تضمینی، هرینه‌های حمل، واگذاری اختیارات به مناطق و استانها در بخش خرید تضمینی، انجام امور مربوط به نیروهای انسانی و کارکنان،به کارگیری پیمانکاران، آموزش، بستن به موقع حسابها، تسریع در معرفی نمایندگان برای انجام واگذاریها ثبت املاک و مستندسازی آن و بر طرف کردن محدودیت‌های فناوری اطلاعات و … تصمیماتی جهت اجرا اتخاذ کردند.  

خبر جدید   تولید ۴۹ هزار تن گوشت مرغ در استان ایلام

این گزارش حاکی است؛ در بخش پایانی و جمع بندی همایش، معاون وزیر جهادکشاورزی بر عملکرد مناسب مدیران شرکتهای ستادی و تابعه برای کسب رضایت مردم و اعتماد عمومی تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، گفت: برای تغییر انگاره‌های موجود شرکت به انگاره‌‌های مطلوب لازم است تلاشها را بیشتر کنیم و با امجام کارهای با کیفیت‌تر و با ایمان به کاری که انجام می‌دهیم در خدمت مردم بوده و خدمتگذارانی صادق باشیم.

یزدان سیف با بیان اینکه بزرگترین سرمایه شرکت نیروهای انسانی هستند، از مدیران استانی خواست تا به جد برای انجام کارها تلاش کرده و آن را به سرانجام برسانند.

سیف با تاکید بر اینکه خط قرمز من مفاسد مالی و دروغ است، ۴ استراتژی کلی خود را رفتار با کیفیت، رفتار عالمانه( اطلاع‌دهی مناسب)، رفتار مسئولانه(احساس مسئولیت) و رفتار اقتصادی(هزینه – فایده) اعلام کرد.  

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان سخنان خود، موکداً نکاتی از جمله خرید تضمینی با کیفیت، حفظ اموال بیت‌المال، نگهداری کالاهای اساسی با حفظ کیفیت، انبارداری مطلوب، مدیریت اموال، مستند سازی املاک و آموزش مدیران و کارکنان را یادآور شد.
(گالری عکس سمینار/ssj)

 

منبع:http://gtc-portal.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=1235&newsview=10035آخرین اخبار

پربازدید