تاریخ خبر: // کد خبر: 36170 // // // // //

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد روابط عمومی شرکت غله منطقه۴ – سالانه حدود ۲ درصد کل گندم تولیدی کشور در قالب ضایعات تولید از چرخه مصرف انسانی خارج می شود و این میزان ضایعات سرمایه ی هنگفتی را از کشور هدر می دهد. مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ۴ گفت:

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد

روابط عمومی شرکت غله منطقه۴ – سالانه حدود ۲ درصد کل گندم تولیدی کشور در قالب ضایعات تولید از چرخه مصرف انسانی خارج می شود و این میزان ضایعات سرمایه ی هنگفتی را از کشور هدر می دهد.

مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ۴ گفت: با نوسازی و پیشرفت صنعت کشاورزی می توان  از میزان ضایعات در زمانهای  کاشت ، برداشت و برداشت  گندم جلوگیری کرد.

خبر جدید   خرید ۸۰ هزار تن گندم و ۱۰۰تن کلزا در استان فارس

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ۴ سیاوش حسین پور با اشاره به اینکه  ۲ درصد از کل ضایعات گندم تولیدی مربوط به بخش کاشت است گفت: ایجاد ضایعات در این مرحله  عمدتا ناشی از شیوه های نادرست کاشت است.

حسین پور افزود: تاخیر در مرحله برداشت نیز عامل ایجاد ضایعات است به گونه ای که این ضایعات به صورت ریزش یا سبز شدن گندم روی خوشه، در نواحی باران خیز و همچنین به علت باد زدگی و خوابیدگی، محصول از دسترسی شانه برش کمباین خارج می شود.

خبر جدید   تسویه مطالبات گندمکاران تا پایان مهر ماه

وی همچنین ضایعات در مرحله برداشت با کمباین را شامل تلفات سکوی برش، واحدهای کوبنده، جداکننده و تمیزکننده دانست و عنوان کرد: پس از برداشت نیز ضایعاتی در مراحل حمل و نقل، بوجاری، انبارداری و تبدیل  گندم به آرد نیز بوجود می آید.

حسین پور با تاکید بر اینکه لازم است  سیستم فعلی کشاورزی از حالت سنتی خارج شود افزود: صنعت کشاورزی را باید به سمتی سوق داد تا مشکلات و موانع را برطرف و از تمامی فرصت ها و ظرفیت های موجود  در بخش کشاورزی استفاده شود.
 

خبر جدید   بهره برداری ازسیلوی ۲۰ هزار تنی در گلستان

 

منبع:http://gtc-portal.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=1235&newsview=8225آخرین اخبار

پربازدید