تاریخ خبر: // کد خبر: 36170 // // // // //

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد روابط عمومی شرکت غله منطقه۴ – سالانه حدود ۲ درصد کل گندم تولیدی کشور در قالب ضایعات تولید از چرخه مصرف انسانی خارج می شود و این میزان ضایعات سرمایه ی هنگفتی را از کشور هدر می دهد. مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ۴ گفت:

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد

نوسازی صنعت کشاورزی کاهش ضایعات را در پی دارد

روابط عمومی شرکت غله منطقه۴ – سالانه حدود ۲ درصد کل گندم تولیدی کشور در قالب ضایعات تولید از چرخه مصرف انسانی خارج می شود و این میزان ضایعات سرمایه ی هنگفتی را از کشور هدر می دهد.

مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ۴ گفت: با نوسازی و پیشرفت صنعت کشاورزی می توان  از میزان ضایعات در زمانهای  کاشت ، برداشت و برداشت  گندم جلوگیری کرد.

خبر جدید   استقرار۵ مرکز در مازندران برای خرید دانه‌های روغنی

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ۴ سیاوش حسین پور با اشاره به اینکه  ۲ درصد از کل ضایعات گندم تولیدی مربوط به بخش کاشت است گفت: ایجاد ضایعات در این مرحله  عمدتا ناشی از شیوه های نادرست کاشت است.

حسین پور افزود: تاخیر در مرحله برداشت نیز عامل ایجاد ضایعات است به گونه ای که این ضایعات به صورت ریزش یا سبز شدن گندم روی خوشه، در نواحی باران خیز و همچنین به علت باد زدگی و خوابیدگی، محصول از دسترسی شانه برش کمباین خارج می شود.

خبر جدید     تولید چهار هزار و ۵۰۰تن ماهی در دریا در سال ۹۶

وی همچنین ضایعات در مرحله برداشت با کمباین را شامل تلفات سکوی برش، واحدهای کوبنده، جداکننده و تمیزکننده دانست و عنوان کرد: پس از برداشت نیز ضایعاتی در مراحل حمل و نقل، بوجاری، انبارداری و تبدیل  گندم به آرد نیز بوجود می آید.

حسین پور با تاکید بر اینکه لازم است  سیستم فعلی کشاورزی از حالت سنتی خارج شود افزود: صنعت کشاورزی را باید به سمتی سوق داد تا مشکلات و موانع را برطرف و از تمامی فرصت ها و ظرفیت های موجود  در بخش کشاورزی استفاده شود.
 

خبر جدید   میدان عناب در بیرجند احداث می‌شود

 

منبع:http://gtc-portal.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=1235&newsview=8225آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.