شبکه کشاورزی ایران | نهاده های دامی مورد نیاز کشور به اندازه کافی تامین شده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 53863 // //

نهاده های دامی مورد نیاز کشور به اندازه کافی تامین شده استخبر _ وزیر جهاد کشاورزی گفت: نهاده های دامی مورد نیاز کشور به اندازه کافی تامین شده است و هیچ گونه محدودیت و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

نهاده های دامی مورد نیاز کشور

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نهاده های دامی مورد نیاز کشور به اندازه کافی تامین شده است و هیچ گونه محدودیت و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (گنا) به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در دیدار با مجمع نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی و استاندار این استان با بیان مطلب فوق، اظهار داشت: خوشبختانه با تدابیر انجام شده و حمایت دولت، نهاده های دامی به میزان مورد نیاز واحدهای دامپروری و مرغداری های سراسر کشور تامین است و یک سیستم نظارت و کنترل دقیقی بر روند توزیع آن وجود دارد.

وی افزود: توسعه گلخانه ها نیز یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است که نقش مهمی در افزایش تولید، اشتغال و صادرات دارد.

وزیر جهاد کشاورزی یکی از قابلیت های استان مرکزی را توسعه گلخانه ها عنوان کرد و افزود: لازم است زمینه توسعه تولیدات کشاورزی گلخانه ای در استان مرکزی فراهم شود.

وی با اشاره به خسارت های ناشی از سیل در برخی از استان های کشور گفت: در مناطقی که فعالیت های آبخیزداری صورت گرفته بود شاهد خسارت کمتری بودیم و ضروری است فعالیت های ابخیزداری در کشور افزایش یابد.

مهندس حجتی، رویکرد بیمه در کشاورزی را بیمه حمایتی دانست نه تجاری و گفت: باید تلاش کنیم سقف پرداخت بیمه به کشاورزان آسیب دیده افزایش یابد.

همچنین در این نشست، نمایندگان شهرستان های استان مرکزی، مسائل و مشکلات و توانمندی های کشاورزی استان را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.


منبع :: http://agna.ir

برچسب های خبر: ,,,


آخرین اخبار

پربازدید