|نان سمیرمی‌ها جوش‌شیرین ندارد | اخبار کشاورزی | شبکه کشاورزی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 58132 // //

نان سمیرمی‌ها جوش‌شیرین ندارد

مسئول واحد بهداشت محیط شهرستان سمیرم گفت: خوشبختانه با توجه به آزمایشات انجام شده از خمیر های موجود در نانوایی ها که به صورت سرزده و اتفاقی انجام شده است استفاده از جوش شیرین در شهرستان صفر درصد است.

نان سمیرمی‌ها جوش‌شیرین ندارد

             به گزارش غلات نیوز از ایمنا، اکبر طغرایی در کارگروه سلامت این شهرستان با اشاره به نارضایتی‌ برخی شهروندان از بعضی واحدهای نانوایی، اظهار کرد: بازرسی‌های دوره‌ای شبکه بهداشت‌ودرمان شهرستان به صورت سه ماهه است و در این بازرسی‌ها با مشاهده هرگونه تخلف به واحد صنفی مربوطه تذکرات لازم داده می‌شود و در صورت لزوم اقدامات اساسی‌تری انجام می‌شود.
وی افزود: مردم سمیرم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طرف نانوایی‌ها می‌توانند با شماره ۱۹۰ و یا ۱۴۹۰ موضوع را به صورت ناشناس در میان بگذارند تا در کمتر از ۲۴ ساعت به این موضوع رسیدگی شود.

 مسئول بهداشت محیط سمیرم با اشاره به گلایه برخی گلایه‌ها در رابطه با سفتی نان و احتمال استفاده از جوش‌شیرین خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به آزمایشات انجام شده از خمیرهای موجود در نانوایی‌ها که به صورت سرزده و اتفاقی انجام شده استفاده از جوش شیرین در شهرستان صفر درصد بوده است، اما با این وجود گاه مشاهده شده است که میزان استفاده از نمک در نان بالاتر از حد مجاز است که این موضوع نیز به خاطر ضعیف بودن گندم‌هایی است که برای تولید آرد استفاده می‌شود.
طغرایی با بیان اینکه مواد تاریخ گذشته باید معدوم شود و مرجوع کردن آن‌ها کاری غیرقانونی است، اضافه کرد: در ماه‌های اخیر پنج تن آرد در سمیرم کشف شد که پس از انجام آزمایشات لازم برای استفاده در خوراک دام مورد مصرف قرار گرفت.
وی با اشاره به کشف محموله دیگری به وزی پنج تن، افزود: در صورت تایید نشدن این محموله در آزمایشات بهداشتی، برای مصرف دام به‌کار برده یا معدوم‌سازی می‌شود.
مسئول بهداشت محیط سمیرم با اشاره به نگهداری موادغذایی در خارج از مغازه و مقابل نور مستقیم خورشید، یادآور شد: این موضوع در جلسات مربوطه مطرح شده که با کمک شهرداری بتوانیم علاوه بر جمع‌آوری سدمعبرها از قرار دادن مواد خوراکی در برابر اشعه خورشید جلوگیری کنیم.

خبر جدید   معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی بر نوسازی ناوگان کمباین برداشت گندم تاکید کرد

طغرایی با اشاره به وضعیت نامناسب سطل‌های زباله موجود در شهر، تصریح کرد: جریان شیرآبه‌های زباله‌ها در حاشیه این سطل‌ها بوی نامطبوعی را ایجاد کرده است به همین دلیل در هفته آینده سطل‌های گالوانیزه جایگزین خواهد شد تا این مشکل برطرف شود.
وی با اشاره به نگهداری احشام در بعضی خانه‌های شهری خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه‌ای که وجود دارد در شهرهایی با جمعیت کمتر از ۵۰ هزار نفر خانوارها اجازه نگهداری یک یا دو راس دام دارند.
 مسئول بهداشت محیط سمیرم ادامه داد: در رابطه با دام‌های درون‌شهری تنها در شرایطی می‌توان رسیدگی کرد که دارای شاکی خصوصی باشند و در این صورت به سرعت برای جمع‌آوری آن‌ها اقدام خواهد شد.
منبع :: نان سمیرمی‌ها جوش‌شیرین ندارد

Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download lenevo firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course


آخرین اخبار

پربازدید