تاریخ خبر: // کد خبر: 66663 // //

نارضایتی از قیمت خرید تضمینی گندم/پیشنهاد اصلاح قیمت ارائه شد

دبیر بنیاد ملی گندم با اشاره به اینکه عدم اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم از سوی دولت موجب خواهد شد که کشاورزان کشت نکنند یا گندم خود را به دولت نفروشند، گفت: پیشنهاد اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم را ارائه کرده‌ایم.

نارضایتی از قیمت خرید تضمینی گندم/پیشنهاد اصلاح قیمت ارائه شد

             به گزارش غلات نیوز از زنجان، در حالی که باید تا ۳۱ شهریور ماه امسال نرخ خرید تضمینی گندم اعلام می‌شد، اما  هشتم مهر ماه بود که قیمت خرید تضمینی گندم از سوی دولت ۲ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد.
این قیمت در حالی از سوی دولت اعلام شد که رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، نرخ پیشنهادی خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید را، ۲ هزار و ۸۶۸ تومان و رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران نیز قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تومان را پیشنهاد کرده بود.
 دبیر بنیاد ملی گندم درباره قیمت اعلامی دولت برای خرید تضمینی گندم در سال آتی زراعی گفت: در حالی قیمت گندم از سوی دولت ۲ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است که قیمت پیشنهادی ما ۲ هزار و ۵۵۰ تومان بود.
علی خانمحمدی با اشاره به اینکه قیمت اعلامی از سوی بنیاد ملی گندم بر اساس برآورد هزینه‌ها پیشنهاد شده بود، اضافه کرد: بنیاد قیمت ۲ هزار و ۲۰۰ تومانی دولت را قبول ندارد.
وی با اشاره به اینکه قیمت اعلامی از سوی دولت با هزینه‎ها همخوانی ندارد، گفت: از همین رو در ارتباط با موضوع اصلاح قیمت به مجلس نامه نوشتیم که اقدام لازم صورت گیرد.
دبیر بنیاد ملی گندم با اشاره به اینکه عدم اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم از سوی دولت موجب خواهد شد که کشاورزان کشت نکنند یا گندم خود را به دولت نفروشند، گفت: اگر این اتفاق بیفتد به شرایطی مثل امسال دچار خواهیم شد یعنی در حالی که ۱۲ میلیون تن گندم برداشت شد اما دولت موفق به خرید تنها ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم شد.

خبر جدید   تولید گندم در قزوین امسال افزایش می‌یابد

پیشنهاد اصلاح قیمت خرید گندم
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از این اتفاق ما هشدارهای لازم را به دولت داده‌ایم و پیشنهاد اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم را ارائه کرده‌ایم، افزود: در غیر این صورت اتفاقات خوبی در حوزه خرید و برداشت گندم رخ نخواهد داد.
خانمحمدی با اشاره به اینکه عدم اصلاح قیمت موجب خود مصرفی گندم، عدم فروش محصول به دولت و همچنین مشکلاتی در استانداردسازی بذر  ایجاد خواهد کرد، گفت: از همین رو از دولت می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر تا پایان فصل کشت قیمت را اصلاح کند.
دبیر بنیاد ملی گندم با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی احتمال تجدیدنظر در قیمت گندم در حدود ۷۰ یا ۸۰ درصد وجود دارد، تصریح کرد: البته این موضوع بستگی به این دارد که نمایندگان مجلس چقدر بتوانند کمبود بودجه دولت را تامین کنند تا این اتفاق بیفتد.
وی با اشاره به اینکه تا پایان آذرماه کشت گندم انجام می‌شود، گفت: دولت برای جلوگیری از کاهش محصول باید تا پایان مهرماه نسبت به اصلاح قیمت اقدام کند و امیدواریم اقدامات طوری نباشد که همچون نوش دارو پس از مرگ سهراب باشد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان نیز در این باره گفت: امسال خرید گندم در استان زنجان به قیمت یک هزار و ۷۰۰ تومان انجام شد.

خبر جدید   نانوایان خراسان رضوی رتبه‌بندی می‌شوند

خرید ۲۵۰ هزار تن گندم در زنجان

محمد ایزدی با اشاره به اینکه امسال ۲۵۰ هزار تن گندم در استان زنجان خریداری شد، اضافه کرد: میزان مطالبات گندم‌کاران در زنجان ۴ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال بود که تقریبا ۱۰۰ درصد مطالبات پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه امسال میزان خرید گندم در استان نسبت به سال قبل کاهش یافته است، تصریح کرد: سال قبل بیش از ۴۰۰ هزار تن گندم در استان خریداری شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: نارضایتی از قیمت خرید تضمینی گندم/پیشنهاد اصلاح قیمت ارائه شد

خبر جدید   آلمان در جست‌وجوی بازارهای جدید صادرات گندم


آخرین اخبار

پربازدید