تاریخ خبر: // کد خبر: 66541 // //

ممیزی دوباره مراتع دشت لار باید انجام شود

استاندار تهران با اشاره به لزوم حمایت از عشایر، بر ممیزی دوباره مراتع دشت لار تاکید کرد و گفت: ۳۶ سال از ممیزی مراتع دشت لار گذشته و باید ممیزی دیگری در این منطقه انجام شود و در واگذاری و اجاره مرتع اولویت با عشایر است.

ممیزی دوباره مراتع دشت لار باید انجام شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه ۱۴ مهر ماه در نشست شورای عشایری استان تهران با حضور قائم مقام سازمان امور عشایر و فرمانداران شهرستان های تهران، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در حوزه عشایر فراهم کردن امکانات لازم برای عرضه دام تولیدی عشایر است که باید پیگیری های لازم در این خصوص انجام شود. وی ادامه داد: برای ایجاد بازار عشایر چند نقطه از جمله ۵ هکتار در فیروزکوه، ۶ هزار متر در شمیرانات و همچنین در ورامین زمین هایی درنظر گرفته شده تا برای تولیدات عشایر استان بازار فروش فراهم شود که اقدامی عملی جهت حمایت از این قشر است. استاندار تهران بیان داشت: در آخرین مصوبه شورای عالی عشایر بر این نکته تاکید شده که فرمانداران، بخشداران را مکلف کنند تا نقشه ثبتی و سند مالکیت مسیر عبور دام را مشخص کنند. محسنی بندپی با بیان اینکه تأمین نهاده‌های دامی عشایر پیگیری می شود، بر ایجاد بازارهای فروش و عرضه محصولات عشایری در استان تاکید کرد. وی خاطرنشان کرد: تخصیص اعتبار حوزه عشایری از سال ۹۴ به بعد کمتر شده و ۱۲ درصد است در حالی که باید هر گونه کمک و ظرفیت‌های قانونی برای پیشبرد فعالیت‌های عشایر مورد استفاده قرار گیرد. ا ستاندار تهران اظهار داشت: طبق بیانیه گام دوم انقلاب، کشور دارای ظرفیت‌های ارزشمند اقلیمی، جغرافیایی و غیره است که یکی از این ظرفیت‌ها جامعه عشایری است. وی با اشاره به ویژگی های عشایر افزود: عشایر از شجاعت، صراحت لهجه و تلاش ویژه برخوردار هستند و در زمینه وظیفه مندی نیز به خوبی وظایف خود در رابطه با رونق تولید را انجام می‌دهند. بندپی تاکید کرد: اینکه همه درصدد تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید هستیم اگر حتی کمترین توجهی به عشایر داشته باشیم می‌توانیم در ارتقاء بخشیدن به کیفیت و کمیت تولیدات موفق باشیم. وی گفت: عشایر قشر پویا و مولد هستند که با کمترین امکانات بالاترین بازدهی در تولید محصولات استراتژیک را دارند و نگاه دولت، مجلس و مسئولان کشور نیز حمایت عملی از این قشر است.

خبر جدید   صدور کارت تردد عشایر در کهگیلویه و بویراحمد

گفتنی است، در پایان  این نشست به مناسبت ۱۵ مهر روز ملی روستا و عشایر، استاندار تهران بصورت ویدئو کنفرانس پروژه احداث و تجهیز سوله عشایری در شهرستان پاکدشت و ۴ طرح روستائی  دزر سایر شهرستان های استان را افتتاح کرد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: ممیزی دوباره مراتع دشت لار باید انجام شود

خبر جدید   بازگشت عشایر اندیکا به مناطق قشلاقی


آخرین اخبار

پربازدید