تاریخ خبر: // کد خبر: 66951 // //

ممنوعیت جا به جایی محموله‌های گندم در سمنان برداشته شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: جا به جایی محموله‌های گندم از سمنان به نقاط مختلف کشور، با توجه به پایان فصل برداشت این محصول راهبردی، منع قانونی ندارد.

ممنوعیت جا به جایی محموله‌های گندم در سمنان برداشته شد

             به گزارش غلات نیوز از ایرنا، محمدباقر منوچهری افزود: در فصل خرید تضمینی، جا به جایی گندم از سمنان به نقاط مختلف کشور ممنوع بود که با تصویب کارگروه تنظیم بازار و شرکت غله و خدمات بازرگانی استان این محدودیت برداشته شد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به خرید تضمینی بیش از ۹۰ هزار تن گندم در استان سمنان مشکلی در تامین این محصول راهبردی و اساسی تا ماه‌های آینده وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان ادامه داد: موجودی سیلو و انبارهای ذخیره گندم در شهرستان‌های سمنان و شاهرود تکمیل است و وضعیت ذخیره گندم استان سمنان در شرایط مطلوب است.
منوچهری تصریح کرد: براساس آمار سالانه ۱۵ تا ۲۰ درصد از گندم‌های خریداری شده به صورت تضمینی در واحدهای صنفی و صنعتی استان استفاده می شود.
وی اضافه کرد: قیمت فروش گندم به واحدهای صنعتی و صنفی از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده است.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: کیفیت آردهای تولیدی در کارخانه‌های آرد استان  با نظارت‌های اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مطلوب است.
در استان سمنان بیش از ۸۰۰ واحد نانوایی آزادپز و یارانه‌ای فعال است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: ممنوعیت جا به جایی محموله‌های گندم در سمنان برداشته شد

خبر جدید   قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی گندم بیشتر از ۲۵۵۰ تومان است / قیمت خرید را اعلام نمی‌کنیم تا مقابل دولت قرار نگیریم


آخرین اخبار

پربازدید