تاریخ خبر: // کد خبر: 97171 // //

مسیر کوچ عشایر سمنان ضدعفونی شد

به منظور پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، عملیات ضدعفونی و گندردایی بخش زیادی از منابع آبی و حمام های ضدکنه در مسیر کوچ عشایر استان سمنان انجام شده است.

مسیر کوچ  عشایر سمنان  ضدعفونی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایری سمنان، با آغاز کوچ بهاره عشایر استان سمنان و در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، عملیات ضدعفونی و گندزدایی بخش زیادی از منابع آبی، آبشخورها و حمام های ضدکنه واقع در مسیر کوچ عشایر استان، با همکاری امور عشایر سمنان و بسیج عشایری انجام و مابقی امکارن نیز در حال انجام است.
این عملیات با توجه به زمان کوچ عشایر هر شهرستان و با توجه به مقتضیات مکانی، پوشش گیاهی، آب و هوا و میزان شیوع ویروس کرونا در زمان های متفاوت به مرحله اجرا درآمده است. همچنین تهیه و توزیع ماسک بهداشتی رایگان بین عشایر کوچرو در مسیر کوچ بهاره نیز انجام گرفته که در فاز اول این افدام، تعداد دو هزار ماسک در مسیر کوچ توزیع شده است. قابل ذکر است که به دلیل شرایط و ویژگی های خاص جوامع عشایری، خوشبختانه شیوه ویروس کرونا در عشایر بسیار اندک و گزارش شده که عشایر استان سمنان نیز از هجوم این بلای میکروسکوپی در امان مانده اند.

خبر جدید   کوچ عشایر یزد به اواخر اردیبهشت موکول شد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: مسیر کوچ عشایر سمنان ضدعفونی شدآخرین اخبار

پربازدید