تاریخ خبر: // کد خبر: 70180 // //

قیمت انواع برنج در بازار؛ از کیلویی ۷ تا ۳۴ هزار تومان

کشاورزی> درحالی برنج های عطری به قیمت های ۲۲ تا ۳۴ هزار تومان در تهران به فروش می رسد که که برنج‌های پرمحصول ارزان قیمت تر ایرانی و وارداتی را می‌توان به نرخ‌های ۷ تا ۱۸ هزار تومان خریداری کرد.

قیمت انواع برنج در بازار؛ از کیلویی ۷ تا ۳۴ هزار تومان

کشاورزی> درحالی برنج های عطری به قیمت های ۲۲ تا ۳۴ هزار تومان در تهران به فروش می رسد که که برنج‌های پرمحصول ارزان قیمت تر ایرانی و وارداتی را می‌توان به نرخ‌های ۷ تا ۱۸ هزار تومان خریداری کرد.
درحالی که برنج های کم محصول و معطر ایرانی در بازار نرخ های بالایی دارند و به قیمت های هر کیلوگرم  22 تا ۳۴ هزار تومان به مصرف کننده به فروش میرسد که در این میان برنج های ارزان قیمت تر و به اصطلاح پر محصول و با عطر کمتر، قیمتهای پایین تری دارند.
برنج های ارزان قیمت بازار که ایرانی و وارداتی هستند به نرخهای هر کیلوگرم ۷ تا ۱۸ هزار تومان در تهران  به فروش می رسد.
بر اساس گزارش میدانی قیمت هرکیلوگرم برنج هندی در تهران ۸ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج فجر و شیرودی نیز که از برنج های پر محصول ایرانی هستند به طور متوسط ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارند و در بازار  تهران به نرخ های  مختلف و از ۱۵ تا ۱۹ هزار تومان به فروش میرسد.
 قیمت هرکیلوگرم برنج پر محصول ایرانی نِدا در بازار تهران ۱۰ تا ۱۳ و هر کیلوگرم برنج پاکستانی که از لحاظ ظاهری به برنج ایرانی شباهت دارد ۷ تا ۱۱ هزار تومان به فروش میرسد.
به دلیل بارش مناسب باران در سال زراعی گذشته و قیمت بالای این محصول در بازار، تولید برنج داخلی افزایش چشمگیری داشته است و بر اساس اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی از حدود ۲ میلیون تن تولید به ۲٫۹ میلیون تن رسیده که این به معنی تامین نیاز  کشور است.
با وجود این افزایش تولید، انواع برنج ایرانی قیمت بالایی در بازار دارد و و دولت برای اینکه برنج های ارزان قیمت تری به دست مردم برسد به واردات این محصول ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده است اما هر از چند گاهی صحبت از حذف ارز اختصاصی به واردات این محصول به گوش می‌رسد. 
منبع:تسنیم
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: قیمت انواع برنج در بازار؛ از کیلویی ۷ تا ۳۴ هزار تومان

خبر جدید   آمادگی شرکت شهرک‌های کشاورزی برای ایجاد و توسعه شهرک‌‌های شیلاتی پرورش تیلاپیا در استان یزد
برچسب های خبر: ,,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید