|قرق های اختصاصی محور گفت و گوی رییس سازمان جنگل ها و معاون سازمان محیط زیست | اخبار کشاورزی | شبکه کشاورزی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 58298 // //

قرق های اختصاصی محور گفت و گوی رییس سازمان جنگل ها و معاون سازمان محیط زیست

خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز موضوع قرق های اختصاصی را در محل سازمان جنگل ها مورد بحث و بررسی قرار دادند.

قرق های اختصاصی محور گفت و گوی  رییس سازمان جنگل ها و معاون سازمان محیط زیست

خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز- سه شنبه- موضوع  واگذاری قرق های اختصاصی را  در محل سازمان جنگل ها مورد بحث و بررسی قرار دادند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، از سال ۱۳۹۵ شورای عالی محیط‌زیست  پنج محدوده را خارج از مناطق چهارگانه حفاظتی به عنوان قرق اختصاصی تصویب کرد تا برای مصون ماندن حیات وحش از شکار غیر قانونی، آن را به اشخاص حقیقی و حقوقی، جوامع محلی و تعاونی‌ها واگذار نماید تا این افراد برای این محدوده یک برنامه حفاظتی تعیین کنند. تاکید رییس سازمان جنگل ها در این دیدار، انجام یکسری توافقات حقوقی و فنی بود که بر اساس این توافقات، سازمان حفاظت محیط زیست باید از متولی قرق تعهد بگیرد که به هیچ عنوان مالکیتی در عرصه و اعیانی آن منطقه نداشته باشد و اگر خود فرد درخواست هر گونه انجام عملیات را در عرصه داشته باشد باید از دستگاه متولی که سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است مجوز واگذاری اخذ کند. همچنین بر اساس این توافقات، سازمان حفاظت محیط زیست محدوده قرق‌ها را شناسایی کرده و پس از هماهنگی با سازمان جنگل‌ها، در شورای عالی محیط زیست محدوده قرق تصویب و پس از انجام تشریفات و آگهی با اولویت در اختیار جوامع بومی و محلی قرار می گیرد.
*در نشست رییس سازمان جنگل ها و معاون سازمان حفاظت محیط زیست، رییس شورای عالی جنگل، معاون حفاظت و امور اراضی و مدیر کل دفتر فنی مرتع نیز حضور داشتند.
 
منبع :: قرق های اختصاصی محور گفت و گوی رییس سازمان جنگل ها و معاون سازمان محیط زیست

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download coolpad firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
خبر جدید   آغاز عملیات آبخیزداری در حوزه های آبخیز شمال غرب تهران


آخرین اخبار

پربازدید