تاریخ خبر: // کد خبر: 108252 // //

فعالیت بزرگترین مرکز پرورش شترمرغ خاور میانه در شهرستان ورامین/استان تهران سالانه ۸۷۰۰قطعه شترمرغ پرورش می دهد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به فعالیت ۱۱ مزرعه پرورش شترمرغ در استان تهران گفت: بزرگترین مرکز پرورش شترمرغ خاور میانه با بیش از دو هزار قطعه شترمرغ در شهرستان ورامین فعالیت دارد که در سال گذشته نیز به عنوان واحد نمونه ملی کشور انتخاب و معرفی شد.

فعالیت بزرگترین مرکز پرورش شترمرغ خاور میانه در شهرستان ورامین/استان تهران سالانه ۸۷۰۰قطعه شترمرغ پرورش می دهد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ذوالفقاری با بیان اینکه ایران بعد از آفریقای جنوبی که مهد پرورش شتر مرغ است دومین پرورش دهنده بزرگ شترمرغ در جهان به شمار می رود، گفت: ۱۱ مزرعه پرورش شترمرغ در استان تهران فعال هستند.
وی ادامه داد: ۵ واحد پرورش شترمرغ توام (گوشتی و مولد) به ظرفیت ۷۸۷۰ قطعه (در شهرستان های پیشوا، شهریار، ری و ورامین) و ۶واحد پرورش شترمرغ پرواری به ظرفیت ۹۱۰قطعه (در شهرستان های ملارد، ورامین، قرچک، رباط کریم) در استان تهران مشغول هستند. وی، شهرستان ورامین را رتبه برتر تولید شترمرغ استان تهران عنوان کرد و افزود: بزرگترین مرکز پرورش شترمرغ خاور میانه در شهرستان ورامین با بیش از دو هزار قطعه شترمرغ در شهرستان ورامین فعالیت دارد که در سال گذشته نیز به عنوان واحد نمونه ملی کشور انتخاب و معرفی شد. رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه شترمرغ، پرنده ای همه چیز خوار است و حتی می تواند از پسمانده و ضایعات کشاورزی استفاده کند، گفت: طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی، سالانه بیش از سه هزار تن گوشت شترمرغ در کشور تولید می شود که با توسعه این صنعت می توان قسمتی از نیاز کشور به تأمین گوشت را برطرف کرد. ذوالفقاری تصریح کرد: این پرنده در طی دوره ۴۰۵ روزه تعداد ۴۰ قطعه جوجه شترمرغ به دنیا می آورد که این تعداد معادل ۱۸۰۰ کیلو گرم گوشت و ۵۰ متر مربع چرم و۳۳ کیلوگرم پر بوده و می توان گفت تمامی تولیدات این پرنده شامل گوشت، تخم، روغن، پوست و پر بوده کاملاً اقتصادی و سود آور است.

خبر جدید   برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین ومقررات حفظ کاربری اراضی زراعی وباغ ها در شهرستان تهران

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید منبع :: فعالیت بزرگترین مرکز پرورش شترمرغ خاور میانه در شهرستان ورامین/استان تهران سالانه ۸۷۰۰قطعه شترمرغ پرورش می دهدآخرین اخبار

پربازدید