|فروش تخم مرغ قهوه ای تقلبی در بازار | اخبار کشاورزی | شبکه کشاورزی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 58238 // //

فروش تخم مرغ قهوه ای تقلبی در بازار

فروش تخم مرغ قهوه ای تقلبی در بازار

فروش تخم مرغ قهوه ای تقلبی در بازار

ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار ضمن اعلام آغاز صادرات ضابطه مند تخم مرغ به عراق اعلام کرد که اخیرا تخم مرغهای قهوه ای به بازار عرضه شده که این تخم مرغها صنعتی بوده و به مردم با عنوان تخم مرغ محلی فروخته می شوند .
وی درباره تخم مرغ های قهوه ای که در بازار به فروش می رسد گفت : عده ای سود جو این تخم مرغ ها را به جای تخم مرغ و محلی با قیمتهای بالاتر در بازار می‌فروشند و حتی در بسته بندی آنها مقداری کاه نیز قرار می دهند تا از مردم کلاهبرداری نمایند.اما مردم در جریان باشند که این تخم مرغ ها صنعتی است .
نبی پور با اشاره به اینکه میزان تخم مرغ های محلی به قدری نیست که به تهران برسد افزود: تخم مرغ های محلی اصولا مورد مصرف بومیان محلی قرار می گیرد ضمن اینکه تخم مرغ های قهوه ای موجود در بازار که بسته بندی شده اند قطعا صنعتی هستند.
نبی پور با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت تخم مرغ درب مرغداری ۶۶۰۰ و به صورت شانه ای به مبلغ ۱۳۰۰۰ تومان فروخته می شود گفت : این محصول طی یک ماه گذشته ۲۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته اما همچنان قیمت کنونی با قیمت تمام شده برای مرغداران ، حدود ۲۰۰۰ تومان فاصله دارد.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار همچنین اعلام کرد که وزارت جهاد کشاورزی برای هر کیلوگرم تخم مرغ مبلغ ۷۵۰۰ تومان را اعلام کرده و این قیمت به سازمان حمایت نیز اعلام شده و درادمه افزور به احتمال زیاد طی چند روز آینده سازمان حمایت قیمت جدید تخم مرغ را اعلام خواهد نمود .
نبی پور همچنین گفت شرکت پشتیبانی اموردام هر کیلو تخم مرغ را کیلویی ۵,۵۰۰ تومان از مرغداران خریداری می نمودد ولی با آغاز صاردات تخم مرغ ، مرغداران از فروش این محصول به دولت خودداری می نمایند . وی در ادامه افزود صادرات تخم مرغ به عراق حدود یک هفته قبل آغاز شده ولی به صورت کاملا ضابطه مند و زیر نظر سازمان دامپزشکی انجام می شود.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در ادامه توضیحاتش افزود که نماینده گان اتحادیه میهن و سازمان دامپزشکی در مرز عراق حضور دارند تا جلوی قاچاق این محصول گرفته شود بنابراین ، با کنترل کامل این موضوع ، نوسانات قیمتی در بازار داخلی نیز کنترل می شود .
وی در مورد نوسانات قیمت تخم مرغ در خرده فروشی ها گفت با اینکه قیمت تخم مرغ زیر قیمت تمام شده است اما مشخص نیست که قیمت فروش خرده فروشی ها از کجا آب میخورد و این افراد تخم مرغ را از کجا تهیه و خرید می کنند .
نبی پور میزان صادرات به عراق را حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ تن تخمین زد و ادامه داد که کشور عراق بیشتر تمایل به وارداتتخممرغ قهوه ای دارد و بنابراین پیش بینی میکنیم قیمت ۷۵۰۰ تومانی تخم مرغ تا قبل از شهریور ماه تحقق نیابد.

خبر جدید   قیمت تخم مرغ به طرز چشمگیری افت نمود

خبرگزاری آی تی پی – ۹۸/۴/۱۷
منبع :: فروش تخم مرغ قهوه ای تقلبی در بازار

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download


آخرین اخبار

پربازدید