تاریخ خبر: // کد خبر: 66605 // //

صادرات ۳ میلیون تن پای مرغ از اردبیل به ویتنام

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: ۳ میلیون و ۶۸۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ طی ۱۳۴ فقره گواهی بهداشتی حمل بین المللی دامپزشکی در یک سال گذشته به مقصد کشور ویتنام صادر شده است. صادق صالحی در جمع خبرنگاران گفت:  3 میلیون و ۶۸۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ طی ۱۳۴ فقره

صادرات ۳ میلیون تن پای مرغ از اردبیل به ویتنام

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: ۳ میلیون و ۶۸۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ طی ۱۳۴ فقره گواهی بهداشتی حمل بین المللی دامپزشکی در یک سال گذشته به مقصد کشور ویتنام صادر شده است.
صادق صالحی در جمع خبرنگاران گفت:  3 میلیون و ۶۸۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ طی ۱۳۴ فقره گواهی بهداشتی حمل بین المللی دامپزشکی در یک سال گذشته به مقصد کشور ویتنام صادر شده است.
وی: به دلیل مرغوبیت بالا و رعایت استانداردها ، شاخص ها و الزامات بهداشتی دامپزشکی ، پای مرغ تولیدی استان در این کشور مشتریان زیادی دارد.
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل  کشور  ترکیه را یکی از کشورهای واردکننده آلایش غیرخوراکی از استان برشمرد و گفت: در همین مدت یک میلیون و ۶۸۰ هزار کیلوگرم آلایش غیرخوراکی طی ۷۰ فقره گواهی حمل بهداشتی بین المللی دامپزشکی به این کشور صادرات داشته ایم.
وی  با اشاره به اینکه در یک سال گذشته نزدیک به ۲ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی به مقصد کشورهای آذربایجان ، ارمنستان ، افغانستان ، ترکمنستان طی ۶۶ فقره گواهی حمل بهداشتی صادر شده است ، خاطر نشان کرد: استان اردبیل یکی از استانهای مهم در تولید و عرضه جوجه یکروزه برای بازارهای داخلی و نیز یکی از عمده ترین قطبهای صادرات جوجه یکروزه در کشور است.
صالحی در حوزه عسل نیز گفت : در همین مدت ۱۴۲ هزار و ۱۵۸ کیلوگرم عسل به مقصد کشورهای عراق ، کویت ، مالزی و کانادا طی ۱۵ فقره گواهی بهداشتی بین المللی حمل صادر شده است.
وی در عین حال از صادرات ۴۴ هزار و ۲۳۰ کیلوگرم ماهی زنده به مقصد کشور آذربایجان طی ۲۶ فقره گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی در همین مدت خبر داد.
مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه یکی از حوزه های فعالیت دامپزشکی در زمینه بهداشت عمومی ، نظارت بهداشتی بر کشتارگاههای دام و طیور است ، گفت : در حال حاضر ۱۵ باب کشتارگاه صنعتی و سنتی دام و طیور تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی در سطح استان فعالیت می کنند.
وی افزود : از این تعداد   4  باب کشتارگاه صنعتی طیور ، ۳ باب کشتارگاه صنعتی دام و ۸ باب کشتارگاه سنتی دام می باشند که در تمامی این کشتارگاهها ناظران فنی و بهداشتی دامپزشکی و ناظران روحانی
صالحی با بیان اینکه در یکسال گذشته بیش از  13 میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه طیور در ۵ کشتارگاه صنعتی طیور استان تحت بازرسی بهداشتی و فنی کارشناسان دامپزشکی به صورت کاملاً بهداشتی و بسته بندی هویت دار وارد چرخه مصرف شده است افزود: ذبح طیور و تمامی مراحل کشتار در کشتارگاههای طیور که همگی صنعتی هستند ، تحت نظارت بهداشتی و فنی دامپزشکی انجام می شود.
مدیر کل دامپزشکی استان ادامه داد : در همین مدت ۱۶۸ هزار و ۵۴۵ رأس دام سنگین و سبک در ۳ باب کشتارگاه صنعتی دام و ۸ باب کشتارگاه سنتی دام استان ذبح و پس از انجام فرآیند بازرسی های بهداشتی و فنی وارد بازار مصرف شده است.
صالحی خاطر نشان کرد علیرغم اینکه در سالهای اخیر کشتارگاههای سنتی استان ساماندهی شده اند ولی همچنان مصمم هستیم و پیگیر تجمیع این واحدهای کشتارگاهی در کشتارگاههای صنعتی دام استان می باشیم.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: صادرات ۳ میلیون تن پای مرغ از اردبیل به ویتنام

خبر جدید   شاید صادر کننده دام زنده شدیم


آخرین اخبار

پربازدید