تاریخ خبر: // کد خبر: 67109 // //

شاطران درجه یک به بهانه دستمزد بیشتر به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند

اختصاصی/ ابوذر گل محمدی در پاسخ به اینکه چرا آموزش نانوایان در شهر همدان مغفول مانده است، تصریح کرد: مسئولین مربوطه استان معتقدند عدم مهارت فنی نانوایان منجر به بی کیفیتی نان ها شده است این درحالی است که کیفیت آردها به حدی پایین است که نانوایان پیشکسوت هم از پخت نان مرغوب با این آردها ناتوان شده اند.

شاطران درجه یک به بهانه دستمزد بیشتر به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند

             رئیس اتحادیه نانوایان همدان در گفت وگو با غلات نیوز با اشاره به اینکه شاطران درجه یک شهر همدان به بهانه کسب دستمزد بیشتر به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند، اظهار کرد: ما به مسئولین استانی که مدعی کیفیت بالای آرد و عدم مهارت نانوایان هستند گفته ایم که با هزینه اتحادیه شاطران حرفه ای را از شهرهای دیگر به همدان بیاورند و ببینیم که آیا با آردهای همدان قادر به پخت نان مرغوب و کیفی هستند یا خیر؟!
وی ادامه داد:  متاسفانه ۴۰ درصد از  کارفرمایان واحدهای خبازی همدان برای فرار از هزینه های کارگری دستگاه را جایگزین شاطران کرده اند.
گل محمدی با اشاره به معضل کارگر فنی در صنف خبازان شهر همدان گفت: یک کارگر ساده بنا روزانه ۱۵۰ هزار تومان دستمزد دریافت می کند و برای شاطر درجه یک و حرفه ای نانوایی روزانه ۴۰ هزار تومان  دستمزد تعریف شده است! طبیعی است که با این وضع کارگران از حرفه خبازی فراری شوند.

خبر جدید   رشد ۲۱ درصدی گندم و ۵۱ درصدی خرید کلزا در فارس


لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: شاطران درجه یک به بهانه دستمزد بیشتر به شهرهای دیگر مهاجرت می کنندآخرین اخبار

پربازدید