تاریخ خبر: // کد خبر: 53635 // // //

سیل چقدر به کشاورزی ایران خسارت زد؟

سیل ۳۸ هزار میلیارد ریال به کشاورزی ایران خسارت زد. …

سیل چقدر به کشاورزی ایران خسارت زد؟

سیل ۳۸هزار میلیارد ریال به کشاورزی ایران خسارت زد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، از خسارت ۳۸ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریالی سیل اخیر به بخش کشاورزی ۱۲ استان کشور خبر داد.

به گزارش دهقان نیوز از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی با اشاره به برآورد خسارت های وقوع سیل اخیر به بخش کشاورزی، افزود: سیل تا یازدهم فروردین، بیش از ۳۸ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی ۱۲ استان کشور وارد کرده است.
وی یادآور شد: سیل اخیر به زیربخش های زراعت ۱۷ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال، باغبانی هفت هزار و ۱۲۳ میلیارد ریال، دام و طیور و آبزیان پنج هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال و آب و خاک، امور زیربنایی و تاسیسات استان های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، خراسان شمالی، اصفهان، سیستان و بلوچستان و سمنان خسارت زده است.
موسوی با اشاره به اقدامات اضطراری انجام شده در ۱۲ استان سیل زده گفت: همه ظرفیت نیروی انسانی و ماشین آلات، تجهیزات و امکانات سازمان جهاد کشاورزی استان های یادشده، برای کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر بسیج شده است.
وی افزود: تاکنون ۹ هزار تن نهاده های دامی شامل جو، ذرت و شکر برای مصرف دامداران و زنبورداران مناطق سیل زده تامین و توزیع شده است.
موسوی اضافه کرد: ۱۰ تن بذر برنج برای خزانه گیری مجدد کشت برنج تامین و ۲ هزار کیلوگرم گوشت قرمز بین سیل زدگان توزیع شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، فرسایش خاک حاصلخیزترین اراضی زراعی و باغی، کاهش تولید برخی محصولات اساسی و کاهش درآمد تعداد زیادی از بهره برداران را از تهدیدهای سیل اخیر عنوان کرد و افزود: تقویت سفره های آب زیرزمینی، افزایش تولیدات دیم و احیای چشمه ها و قنوات از فرصت های سیل بوده است.

خبر جدید   تازه ترین خبرها از پرداخت خسارت کشاورزان سیل زده


منبع :: http://dehghannews.ir

برچسب های خبر: ,


آخرین اخبار

پربازدید