تاریخ خبر: // کد خبر: 72852 // //

سنگ‌اندازی‌های اداره دارایی شهرستان، دغدغه‌ای بزرگ برای ما

زاهد بلوچ‌زهی با اشاره به سنگ‌اندازی‌های اداره دارایی شهرستان سراوان گفت: با وجود اینکه ماده ۵۳۲ معافیت مالیاتی شامل حال کارخانه ما می‌شود (سراوان ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد و شهرستان‌های که جمعیتشان کمتر از ۳۰۰ هزار نفر است، مشمول معافیت مالیاتی خواهند شد)، متأسفانه اداره دارایی شهرستان سراوان برای ما بسیار سنگ‌اندازی می‌کنند و این به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ما تبدیل شده است.

سنگ‌اندازی‌های اداره دارایی شهرستان، دغدغه‌ای بزرگ برای ما

             مدیرعامل کارخانه آرد وحدت سراوان در گفت‌وگو با غلات نیوز خاطرنشان کرد: با وجود اینکه سالیانه ۱۲۰ میلیون تومان فقط برای حسابرسی مالی هزینه می‌کنیم، متأسفانه بهانه‌جویی‌های اداره دارایی برای ما تمامی ندارد!
بلوچ‌زهی در ادامه با اشاره به تعامل و جدیت اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان سیستان و بلوچستان در راستای تأمین گندم کیفی برای آردسازان استان گفت: بزرگ‌ترین مشکل کارخانه‌های آرد کل کشور هزینه‌های تولید است. قیمت مصوب آرد از سال ۹۳ تا کنون افزایش نیافته و دو ماه پیش به ازای هر کیسه ۴۰ کیلویی آرد، فقط ۶۰۰ تومان اضافه شد که آن هم بسیار ناچیز است. این در حالی است که از سال ۹۳ تا کنون هزینه‌های تولید سه برابر شده است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه کارخانه ما در شهری دورافتاده مستقر است، تمام مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز با بالاترین نرخ کرایه‌ها به دستمان می‌رسد که مسلماً همه این‌ها هزینه‌های تولید را برای ما بیشتر می‌کند.
بلوچ‌زهی با بیان اینکه دولت به منظور حمایت از تولیدکنندگان آرد در کشور در تعدیل هزینه‌های تولید این بخش گام بردارد یا قیمت آرد را افزایش دهد، اظهار کرد: گندم در کشور همسایه پاکستان بر اساس قیمت جهانی به فروش می‌رسد در حالی که در صنعت گندم کشور ما، یارانه جریان دارد و متأسفانه این یارانه فسادبرانگیز است.
مدیرعامل کارخانه آرد وحدت سراوان ادامه داد: لذا دولت باید یارانه را از گندم حذف کرده و خرید گندم را مستقیماً به کارخانه‌ها واگذار کند و ما برحسب قیمت جهانی و نرخ تمام شده تولید آردمان را به بازار عرضه کنیم. در این صورت دولت می‌تواند برای کنترل قیمت نان،به نانوایان یارانه دهد یا با روش‌های دیگر این صنف را زیر چتر حمایتی خود بگیرد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: سنگ‌اندازی‌های اداره دارایی شهرستان، دغدغه‌ای بزرگ برای ما

خبر جدید   نقش خمیرترش در تولید نان


آخرین اخبار

پربازدید