تاریخ خبر: // کد خبر: 59769 // //

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین : پیش بینی تولید بیش از ۱۵۰ هزار تن سیب زمینی

امسال حدود  3800 هکتار از زمینهای زراعی شهرستان نمین به کشت سیب زمینی اختصاص یافته است که پیش بینی می شود از این سطح بالغ بر ۱۵۰ هزارتن محصول برداشت شود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین : پیش بینی تولید بیش از ۱۵۰ هزار تن سیب زمینی

      به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل شهرام محسنی با اعلام این خبر افزود: امسال حدود  3800 هکتار از زمینهای زراعی شهرستان نمین به کشت سیب زمینی اختصاص یافته است که پیش بینی می شود از این سطح بالغ بر ۱۵۰ هزارتن محصول برداشت شود.
     سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان نمین افزود: بیش از ۲۰۰ هکتار از این سطح با روشهای نوین آبیاری از جمله آبیاری بارانی و قطره ای (نوارتیپ) آبیاری می شوند که به میزان قابل ملاحظه ای مصرف آب را کاهش و راندمان آبیاری را افزایش داده است و دست کم ۸۰۰ هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.
    محسنی اضافه کرد: متوسط عملکرد هر هکتار سیب زمینی در شهرستان نمین حدود ۳۸  تن در هکتار می باشد که با استفاده از روشهای به زراعی و آبیاری با شیوه های نوین و مدرن به جای روشهای سنتی می توان عملکرد محصول تولیدی را به بالای ۷۰ تن در هکتار رساند.
وی در پایان ابراز داشت: ار قام اگریا، سانته، مارفونا، جلی وساتینا از جمله ارقامی هستند که در شهرستان نمین کشت می شوند و رقم آگریا به دلیل گوشت زرد و مزه مناسب و ذائقه پسندی برای مصرف خوراکی و صنعت فرآوری استفاده می شود. روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل
۱۵/۵/۹۸  
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین : پیش بینی تولید بیش از ۱۵۰ هزار تن سیب زمینی

خبر جدید   تولید ۱۰ هزار تن تخم مرغ در استان


آخرین اخبار

پربازدید