تاریخ خبر: // کد خبر: 72532 // //

سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.

استان اردبیل ۲۵۰۰ هکتار طرح توسعه شهرکهای گلخانه ای را در دست اقدام دارد که نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح خاورمیانه بی نظیر است.

سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.

مدیر کل دفترهماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل   :  
سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ،حسین وطن دوست که در جلسه ستاد توسعه شهرکهای گلخانه ای استان سخن می گفت با اعلام این خبر افزود: یکی از سیاست های مهم و اساسی دولت تدبیر و امید در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توسعه شهرکهای گلخانه ای و حداکثر استفاده از زمین زراعی و آب مصرفی است . استان اردبیل ۲۵۰۰ هکتار طرح توسعه شهرکهای گلخانه ای را در دست اقدام دارد که نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح خاورمیانه بی نظیر است . به همین دلیل استان اردبیل رتبه نخست کشوری را در توسعه شهرکهای گلخانه ای دارد .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: با اجرای طرحهای گسترش شهرکهای گلخانه ای بیش از ۷۰۰ هزار تن به میزان تولید انواع محصولات کشاورزی اضافه خواهد شد و افزون بر ۴۲۰ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد و بستر مناسبی را برای صادرات انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار را فراهم خواهد ساخت .
در ادامه محسن مصطفایی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز افزود: یکی از مهمترین رسالت های بخش کشاورزی ایجاد امنیت غذایی برای جامعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است . در همین راستا استان اردبیل طرح احداث و راه اندازی ۵۰۰۰ هکتار برنامه  توسعه شهرکهای گلخانه ای را در دستور کار خود دارد . قطعا پس از افزایش تولید در واحد سطح یکی دیگر از مولفه هایی که بسیار مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران تولید است افزایش میزان اشتغال و بکارگیری نیروهای جوان و توانمند در این بخش است .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: در اوایل سال ۹۷ میزان احداث و راه اندازی واحد های گلخانه ای بیش از ۲۰ هکتار نبود در حال که در سال جاری تعداد ۲۳ طرح در کارگروه اشتغال به تصویب رسیده است که مربوط به شهرکهای گلخانه ای ۱۶۰۰ و ۱۰۰۰ هکتاری در پارس آباد می باشد با راه انداز این تعداد از طرحها برای تعداد ۲۳۵۱ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
مصطفایی افزود: تعداد ۱۶طرح بزرگ گلخانه ای با ۹۶ اشتغال در دست اقدام است  که از همین لحاظ می توان گفت استان اردبیل یکی از موفق ترین استانهای کشوری در توسعه واحد های گلخانه ای محسوب می شود .    
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.

خبر جدید   ارائه خدمات و تردد تراکتور و کمباین ها منوط به شماره گذاری


آخرین اخبار

پربازدید