تاریخ خبر: // کد خبر: 96386 // //

روابط عمومی ها بازوان قوی برای “جهش تولید”

مسئول روابط عمومی اداره کل امور عشایر خراسان رضوی در یادداشتی به مناسبت ۲۷ اردیبهشت ؛روز ارتباطات و روابط عمومی نوشت: با توجه به نقش اساسی روابط عمومی ها در اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، اعتماد سازیمی توان ازروابط عمومی ها بعنوان بازوان قوی برای اجرای “جهش تولید” بهره گرفت.

روابط عمومی ها بازوان قوی برای “جهش تولید”

درحالی ۲۷ اردیبهشت ماه صفحه ای از تقویم روزگار و بعنوان روز ارتباطات و روابط عمومی تعییین شده که این روز در سطح جهانی نیز بعنوان ارتباطات و جامعه اطلاعاتی نامگذاری شده، بنابراین فرصتی مناسب است تا نقش و جایگاه روابط عمومی در توسعه و پیشرفت کشور مورد توجه قرار گیرد.  آنچه اهمیت روابط عمومی ها را دو چندان می کند، اثر گذاری آنان در موفقیت سازمانها و تداوم این روند بعنوان بازوان قوی در حلقه ارتباطی بین مدیران و مخاطبین (گروههای هدف سازمان) برای تحقق اهداف مورد نظر سازمانی است.  اصلی ترین فعالیت روابط عمومی ها تسهیلگری در حوزه اطلاع رسانی، اطلاع یابی و انعکاس به موقع مسائل و مشکلات و نیازهای مخاطبین و انتقال آن به مدیران در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی است، از اینرو کار روابط عمومی کار دل و یک ویژگی اخلاقی و انسانی است، همانگونه که مرحوم دکتر نطقی بنیانگذار علم روابط عمومی ایران گفته اند “روابط عمومی یک شغل اداری نیست بلکه یک شوق اداری است”.
با توجه نامگذاری سال ۱۳۹۹ توسط مقام معظم رهبری به نام سال “جهش تولید” و نقش و کارکرد روابط عمومی ها در امور عشایر، می توان انتظار داشت فضای تعاملی بین مخاطبان (عشایر) و ادارات امور عشایر را بیشتر کرد و با بهره گیری از تخصص روابط عمومی ها و ارائه و انعکاس تصویر روشنی از ظرفیتها و توانمندی های موجود جامعه  عشایری (تولیدات دامی، صنایع دستی و…) و انتقال میراث معنوی این جامعه (فرهنگ و آداب و رسوم) به دیگر جوامع و دستگاه ها، نسبت به پویایی فعالیتها برای جهش تولید بیشتر بهره مند شد و گامهای بیشتری در جهت تحقق شعار سال و برخورداری عشایر از امکانات و توسعه مناطق عشایری برداشت. البته لازمه این توجه بهره گیری روابط عمومی ها از تکنولوژی های نوین ارتباط جمعی (فضای مجازی و شبکه های اجتماعی) به منظور سرعت انتقال اطلاعات و انعکاس خدمات و تولیدات بوجود آمده و توجه مدیران نسبت به ارتقاء جایگاه روابط عمومی ها و در اختیار گذاشتن امکانات بیشتر می باشد. ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به همه مدیران و کارشناسان محترم روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران و ادارات امور عشایر استانها و شهرستانها این روز را تبریک می گویم و توفیق روز افزون همه تلاشگران عرصه اطلاع رسانی را در جهت تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی از درگاه باریتعالی مسالت می نمایم.     عباس گلدوز مسئول روابط عمومی اداره کل امور عشایرخراسان رضوی

خبر جدید   اختصاص ۱۴ میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر اصفهان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: روابط عمومی ها بازوان قوی برای “جهش تولید”آخرین اخبار

پربازدید