تاریخ خبر: // کد خبر: 102645 // //

رشد ۲۰ هزارتنی خرید تضمینی گندم در لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان لرستان از رشد ۲۰ هزارتنی خرید تضمینی گندم در استان لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

رشد ۲۰ هزارتنی خرید تضمینی گندم در لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته

             حجت‌اله بیرانوند در گفت وگو با غلات نیوز گفت: عملیات خرید تضمینی گندم در استان در ابتدای خردادماه شروع شده و تا امروز بیش از ۸۰ هزار تن محصول تولیدی مازاد بر نیاز کشاورزان استان در نقاط جنوبی و مرکز استان خریداری و ذخیره شده است.
وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است افزود: در مدت مشابه سال گذشته۶۰ هزار تن گندم در استان ذخیره‌سازی کرده بودیم و در سال جاری  بیش از ۲۰ هزارتن نسبت به سال قبل جلوتر هستیم.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان با اشاره به روند مطلوب پرداخت مطالبات گندم کاران تصریح کرد: تا۳۱ خرداد ماه ۱۱۰ میلیارد تومان از  مطالبات کشاورزان لرستان پرداخت شده است.
بیرانوند ادامه داد: پیش بینی می شود  امسال بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم در استان لرستان خریداری شود.
وی افزود : در راستای تسهیل امور و روند مطلوب خرید تضمینی گندم  تلاش‌های خوبی صورت گرفته است به طوری که در شهرستان ها مراکزخرید به گونه ای تعیین و مستقر شده اند که نزدیک ترین فاصله را با مزارع گندم داشته باشند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: رشد ۲۰ هزارتنی خرید تضمینی گندم در لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته

خبر جدید   واردات بالغ بر ۸۰ درصد کالاهای اساسی از بندر چابهار/ مجتمع ذخیره‌سازی مکرون نقش بندر خشک را در چابهار ایفا می‌کند


آخرین اخبار

پربازدید