تاریخ خبر: // کد خبر: 66637 // //

راهبردهای اساسی جهاد کشاورزی برای توسعه پایدار کشت و تولید پنبه

خبر _ وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به اولین همایش ملی روز جهانی پنبه در ایران که در شهرستان کاشمر برگزار شد، اظهار کرد: سوابق درخشان صنعت پنبه کشور، مسئولیت ما را در بهبود شرایط آن و تقویت زنجیره ارزش پنبه از مزرعه تا صنعت سنگین می‌کند و دستیابی به این مهم و تداوم آن جز با مشارکت، همکاری و تعامل صنعت و تشکل های مرتبط میسر نخواهد بود.

راهبردهای اساسی جهاد کشاورزی برای توسعه پایدار کشت و تولید پنبه

حجتی مطرح کرد:   راهبردهای اساسی جهاد کشاورزی برای توسعه پایدار کشت و تولید پنبه   وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به اولین همایش ملی روز جهانی پنبه در ایران که در شهرستان کاشمر برگزار شد، اظهار کرد: سوابق درخشان صنعت پنبه کشور، مسئولیت ما را در بهبود شرایط آن و تقویت زنجیره ارزش پنبه از مزرعه تا صنعت سنگین می‌کند و دستیابی به این مهم و تداوم آن جز با مشارکت، همکاری و تعامل صنعت و تشکل های مرتبط میسر نخواهد بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ;  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، متن پیام محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به این شرح است: ضمن تبریک روز جهانی پنبه و قدردانی از زحمات کلیه دست اندرکاران محترم همایش، پنبه به عنوان محصول راهبردی در ضروری ترین مصارف جامعه اعم از پوشاک، روغن، خوراک دام و سایر محصولات صنعتی، نقش مهمی در اقتصاد ملی و حفظ اشتغال دارد. در شرایط فعلی و به منظور کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم، دستیابی به توسعه پایدار پنبه یک ضرورت انکارناپذیر است. گرچه اقدامات سال های اخیر امیدبخش بوده‌؛ اما حجم نیازها و فرصت های پیش‌ رو برای پایداری تولید این محصول فراتر از اقدامات موجود است. سوابق درخشان صنعت پنبه کشور، مسئولیت ما را در بهبود شرایط آن و تقویت زنجیره ارزش پنبه از مزرعه تا صنعت سنگین می‌کند و دستیابی به این مهم و تداوم آن جز با مشارکت، همکاری و تعامل صنعت و تشکل های مرتبط میسر نخواهد بود. برای مهیا نمودن زمینه توسعه پایدار کشت و تولید پنبه؛ افزایش عملکرد، بهبود کارایی مصرف آب، توسعه ضریب مکانیزاسیون و انتقال فناوری از راهبردهای اساسی است که انتظار می‌رود در ستاد و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان ها در دستور کار قرار گیرد. امید دارم این نشست فرصتی فراهم نماید تا بار دیگر توجهات به سمت محصول ارزشمند پنبه جلب و با همکاری همه جانبه مسئولین و بخش خصوصی در زنجیره تولید و بازرگانی، تصمیمات موثری در زمینه ارتقاء پنبه کشور اتخاذ گردد.

خبر جدید   دبیر مجمع تولیدکنندگان کلسیم فسفات: اختصاص ارز دولتی به واردات منو کلسیم فسفات، تولیدکنندگان را به خاک سیاه نشاند/زیان ۱۵۰ میلیارد تومانی تولیدکنندگان فسفات

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: راهبردهای اساسی جهاد کشاورزی برای توسعه پایدار کشت و تولید پنبه

برچسب های خبر: ,,,


آخرین اخبار

پربازدید