تاریخ خبر: // کد خبر: 63541 // //

دولت در مسیر سخت تولید با ما همراه شود

اختصاصی/ محمود مرشدی گفت: در شرایط سخت فعلی که اقتصاد کشور دچار بحران شده، ضروری است تولیدکنندگان برای سر پا ماندن و مسکوت نبودن چرخ تولید داخلی، بازارسازی کنند و دولت باید در این مسیر با ما همراه باشد.

دولت در مسیر سخت تولید با ما همراه شود

             مدیرعامل مجموعه ماشین‌سازی مرشدگوهر در گفت‌وگو با غلات نیوز با اشاره به حضور مستمر این مجموعه در نمایشگاه‌های تخصصی صنعت آرد و نان از دهه ۶۰ تا کنون تصریح کرد: قطعاً در فضای نمایشگاه، تولیدکنندگان در کنار یکدیگر زیر یک سقف جمع می‌شوند و شرایط برای یادگیری، تبادل نظر، هم‌اندیشی و رقابت سالم مهیا خواهد شد. علاوه بر این، نمایشگاه به منظور دستیابی به بازار،  زمینه نیازسنجی و تأمین نیاز مشتری را نیز فراهم می‌آورد.
مرشدی افزود: در سال‌های برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت آرد و نان، مشکلات بسیاری وجود داشت اما خوشبختانه در سنوات اخیر که مسئولیت نمایشگاه به تشکل‌ها به ویژه کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان که رأس آن‌هاست واگذار گردیده، شرایط برگزاری مناسب‌تر شده است. اما با توجه به شرایط حاکم بر کشور در بخش تحریم‌ها و تشنج‌های ارزی، ممکن است نمایشگاه ایبکس امسال روال عادی نداشته باشد و شاهد حضور کم‌رنگ‌تر شرکت‌کنندگان خارجی نسبت به سال‌های قبل باشیم. اگرچه بخشی از بازاری را که در اختیار تولیدکنندگان خارجی بود، به دست می‌آوریم اما متأسفانه مشکلات سد راه تولید می‌شود از جمله اینکه ۵۰ درصد از تولید ما در حوزه تأمین مواد اولیه، وابسته به کشورهای خارجی است و در شرایط فعلی، دسترسی به مواد اولیه کیفی و مرغوب، مهم‌ترین دغدغه صنعتگران کشور است.
این تولیدکننده پیشکسوت در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: چهار دهه است که تلاش می‌کنیم محصولی باکیفیت تولید و روانه بازار نماییم تا مردم با افتخار بگویند محصول ایرانی مصرف کرده و همواره به دنبال خرید کالای ایرانی هستند. اما قطعاً تولید موفق در سایه حمایت و پشتیبانی دولت محقق می‌شود و لازمه آن فراهم نمودن زیرساخت‌های تولید، ارائه مجوزهای لازم و تسهیل نمودن شرایط دسترسی به مواد اولیه وارداتی است.
وی افزود: مشتریان ما نانوایان هستند و در شرایط فعلی که صنف نان از ایجاد شغل بسیار اشباع شده و صدور مجوز برای احداث یک واحد تولیدی نان، منطقی و به‌صرفه نیست، نیاز به ابتکار و ایجاد فضایی برای کسب و کار جدید خواهیم داشت که مجموعه ماشین‌سازی مرشدگوهر با احداث پکیج کامل کافه نان، به این مسأله ورود کرده است. به فرض مثال دولت می‌تواند با تخصیص بودجه در این بخش، کسب و کار راه بیندازد، در این صورت علاوه بر اشتغال‌زایی، به طور اتوماتیک‌ کسب و کار ما نیز رونق خواهد گرفت.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: دولت در مسیر سخت تولید با ما همراه شود

خبر جدید   واگذاری مدیریت صنعت آرد به بخش خصوصی


آخرین اخبار

پربازدید