تاریخ خبر: // کد خبر: 96368 // //

دشواری‌هایی که با فصل خرید تضمینی امسال همراه است

اختصاصی/ مدیرعامل شرکت آرد جوانه شوشتر با اشاره به آغاز فصل برداشت گندم در استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل خرید هستیم و کشاورزان به شدت در سطح استان پراکنده هستند، گاهی در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اختلال ایجاد می‌شود و شرایط فصل خرید امسال با دشوارهایی همراه است.

دشواری‌هایی که با فصل خرید تضمینی امسال همراه است

             سیدمرتضی سنادی‌زاده در گفت‌وگو با غلات نیوز گفت: طبق اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران، گندم‌ها در ابتدای فصل خرید تضمینی امسال باید به استان‌های دیگر انتقال داده شوند که این مسأله خالی شدن ظرفیت و موجودی انبار گندم کارخانه‌ها را به دنبال خواهد داشت.
وی ادامه داد: حدود ۶۵۰ الی ۷۰۰ هزار تن گندم مصرف سالیانه استان خوزستان است که اگر این میزان گندم در فصل خرید تأمین نشود، مضراتی را به دنبال خواهد داشت.
سنادی‌زاده افزود: مسلماً در صورتی که دچار کمبود موجودی شویم، انتقال گندم از سایر نقاط کشور به خوزستان هزینه دولت را افزایش می‌دهد. ممکن است در این مواقع گندم در زمان مناسب به دستمان نرسد و در تولید با چالش مواجه شویم.
مدیرعامل شرکت آرد جوانه شوشتر تصریح کرد: با وجود تعویض توری در فصل خرید تضمینی امسال، خوشبختانه گندم‌ها از لحاظ شیمیایی و ناخالصی از وضعیت مطلوبی برخوردارند و امیدواریم تا پایان فصل برداشت به همین روال پیش رویم.

خبر جدید   وقتی کیفیت در خرید تضمینی نقشی ندارد…


لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: دشواری‌هایی که با فصل خرید تضمینی امسال همراه استآخرین اخبار

پربازدید