تاریخ خبر: // کد خبر: 97147 // //

دشتستان و دشت پلنگ کانون حمله ملخ های صحرایی

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بیشترین آلودگی آفت ملخ در عرصه‌ مناطق کوهستانی و در حاشیه اراضی کشاورزی دشتستان و دشت پلنگ دشتی است که تاکنون خسارتی به این عرصه‌ها وارد نشده‌ است.

دشتستان و دشت پلنگ کانون حمله ملخ های صحرایی

دشتستان و دشت پلنگ کانون حمله ملخ های صحرایی رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بیشترین آلودگی آفت ملخ در عرصه‌ مناطق کوهستانی و در حاشیه اراضی کشاورزی دشتستان و دشت پلنگ دشتی است که تاکنون خسارتی به این عرصه‌ها وارد نشده‌ است.  محمدتقی منوچهری از سم‌پاشی ۳۷ هزار هکتار اراضی  استان علیه هجوم ملخ‌ها خبر داد و افزود: بیشترین آلودگی آفت ملخ در عرصه مناطق کوهستانی و در حاشیه اراضی کشاورزی بوده و تاکنون خسارتی به این عرصه‌ها وارد نشده است.وی گفت: پیش بینی مسئولان جهاد کشاورزی هجوم ملخ‌های صحرایی به سطح ۲۰۰ هزار هکتار اراضی استان است و این در حالی است که سال گذشته در سطح ۱۰۴ هزار هکتار مبارزه با این آفت در استان انجام شده است.
 
منوچهری افزود: آفت ملخ صحرایی از اواخر بهمن  سال قبل وارد اراضی استان شده و مبارزه علیه این آفت از همان زمان آغاز شد.وی با بیان اینکه میزان هجوم ملخ‌های صحرایی دو برابر سال قبل ارزیابی شده است گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده تا ۴ سال آینده استان بوشهر درگیر مبارزه با ملخ صحرایی است.رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر جلوگیری از وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی و باغی را از اهداف مهم مبارزه با ملخ صحرایی عنوان کرد و افزود: تداوم مبارزه با این آفت سبب شده است تاکنون خسارتی به محصولات وارد نشود.منوچهری گفت: ۳۰ تیم ردیاب، یک فروند هواپیمای سم‌پاش، دستگاه‌های «یو ال وی» و سم‌پاش زمینی در عملیات مبارزه با ملخ‌ها مشارکت دارند. اخبار مرتبط دشتستان و دشت پلنگ دشتی کانون حمله ملخ های صحرایی شد کلمات کلیدیحمله ملخ های صحرایی -ثبت دیدگاهنام : ایمیل : دیدگاه :نام :
پست الکترونیک :
دیدگاه :

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: دشتستان و دشت پلنگ کانون حمله ملخ های صحرایی

خبر جدید   رشد و افزایش چشمگیر کشت کلزا در استان بوشهر
برچسب های خبر:


آخرین اخبار

پربازدید