|دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای منابع‌طبیعی بیشتر مشارکت کنند | اخبار کشاورزی | شبکه کشاورزی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 57822 // //

دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای منابع‌طبیعی بیشتر مشارکت کنند

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر ضرورت مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای عرصه‌های منابع‌طبیعی تأکید کرد.

دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای منابع‌طبیعی بیشتر مشارکت کنند

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر ضرورت مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای عرصه‌های منابع‌طبیعی تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس آقایی در سفر به شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و در نشست مشترک با مسئولین این شهرستان‌ها به ضرورت مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای عرصه‌های منابع‌طبیعی تأکید کرد.
رئیس سازمان جنگل‌ها در این نشست از شهرداران خواست تا توجه بیشتری به بهره‌برداری و ارائه خدمات مطلوب در پارک‌های جنگلی کنند و گفت: مالکیت پارک‌های جنگلی به سازمان جنگل‌ها تعلق دارد و در شهرها صرفاً بهره‌برداری آنها به شهرداری‌ها واگذار شده است و انتظار می‌رود خدمات مطلوب رفاهی و تفریحی به شهروندان که علاقمند به حضور در طبیعت دارند ارائه شود.
مهندس آقایی در بخش دیگری از سخنان خود به اعتبارات تخصیص‌یافته از صندوق توسعه ملی در سال جاری اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در تمام کشور توسعه فعالیت‌های آبخیزداری ضروری است و اگر در استانی ظرفیت اجرای کار آبخیزداری زیاد باشد و استانداری‌ها اعتبار مناسبی برای آن بخش در نظر بگیرند به همان اندازه سازمان جنگل‌ها هم اعتبارات را افزایش خواهد داد. 
مسئول اول منابع طبیعی کشور با اشاره به کسب مجوز بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی برنامه ششم توسعه گفت: این مجوز فضایی فراهم کرده که تشکل‌ها و تعاونی‌های محلی بتوانند طرف قرارداد ادارات منابع‌طبیعی شوند و اجرای فعالیت‌هایی نظیر آبخیزداری و آبخوانداری، حفاظت و نگهداری و اطفاء حریق به آنها واگذار شود و این به معنای مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است. مهندس آقایی را در این سفر مهندس میرزایی نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، مهندس بهزاد مدیر کل امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مهندس سمیعی مدیر کل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان جنگل‌ها و مهندس طاهری مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان تهران همراهی می‌کنند.
 

خبر جدید   ۱۴ هزار خانوار بهره بردار محصولات جنگلی در کردستان وجود دارد


منبع :: دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای منابع‌طبیعی بیشتر مشارکت کنند

Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download coolpad firmware
Download Nulled WordPress Themes
online free course


آخرین اخبار

پربازدید