تاریخ خبر: // کد خبر: 102806 // //

خرید تضمینی گندم در کشور از مرز ۴ میلیون تن عبور کرد

قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تن گندم از کشاورزان سراسر کشور به ارزش ریالی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است.

خرید تضمینی گندم در کشور از مرز ۴ میلیون تن عبور کرد

             حسن حنان در گفت وگو با غلات نیوز اظهار کرد: کشاورزانی که تا نهم تیر ماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده اطلاعاتشان در سامانه ثبت گردیده و برای واریز پول به بانک معرفی شده اند. درواقع پرداخت مطالبات گندم کاران به روز شده است.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه متوسط بهای خرید تضمینی گندم به ازای هر کیلوگرم دو هزار و ۵۲۳ تومان است تصریح کرد: خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸ درصدی داشته است.
قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: تاکنون ۲۳۳ هزار و ۳۹۴ گندم کار محصول خود را در قالب ۶۷۸محموله تحویل مراکز خرید داده اند.
حنان در ادامه خاطرنشان کرد: ارزیابی اخیر مرکز پژوهشهای غلات از بیش از ۶ هزار نمونه نشان می دهد که کیفیت گندم ها  به لحاظ افت مفید و غیر مفید و میزان سن زدگی در سال جاری افزایش دارد.
وی با بیان اینکه خرید توافقی گندم در ۱۳ استان و ۴۳ مرکز خرید انجام می شود به خرید دانه روغنی کلزا اشاره نمود و  عنوان کرد:
تاکنون ۲۳۰ هزار تن کلزا  به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: خرید تضمینی گندم در کشور از مرز ۴ میلیون تن عبور کرد

خبر جدید   کشت گندم در ۱۴۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین آغاز شد


آخرین اخبار

پربازدید