تاریخ خبر: // کد خبر: 70526 // //

جلسه کمیته مشترک تدوین الگوی عمومی تأمین مالی خرد در حوزه توسعه کارآفرینی واشتغال برگزار شد

جلسه کمیته مشترک تدوین الگوی عمومی تأمین مالی خرد در حوزه توسعه کارآفرینی واشتغال برگزار شد

جلسه کمیته مشترک تدوین الگوی عمومی تأمین مالی خرد در حوزه توسعه کارآفرینی واشتغال برگزار شد

به گزارش پات به نقل از دفتر توسعه، آموزش وترویج تعاونی ها وتشکلهای سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با هماهنگی دفتر توسعه کارآفرینی واشتغال وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، جلساتکمیته مشترک تدوین الگوی عمومی تأمین مالی خرد با حضور نمایندگان سازمانها، بانکها ومؤسسات و نهادهای عمومی مرتبط با حوزه توسعه اشتغال خرد گروههای خودیار وتأمین مالی این گروه ها در مهرماه وآبان ماه سالجاری برگزار شد.
درجلسات کمیته مذکور نمایندگانی از بانک کشاورزی، وزارت جهادکشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، سازمان بهزیستی، صندوق کارآفرینی امید، بنیاد علوی، بنیاد برکت، بسیج سازندگی، مؤسسه بین المللی توسعه خدمات مالی خرد( تاک) ومعاونت توسعه کارآفرینی واشتغال وزارت تعاون حضور داشتند.
جلسات فوق با موضوع هماهنگی در خصوص یکپارچه سازی طرح های تأمین مالی خرد و با تأکید بر اشتغال گروه های خودیار و با هدف ایجاد انسجام در اجرای طرح های تأمین مالی خرد که در سازمانها ودستگاههای دولتی ونیز نهادهای عمومی به اجرا در آمده است، تشکیل گردید. در این جلسات نمایندگان دستگاهها با ارائه گزارش، به معرفی ساختار و عملکرد الگوها و مدل های طراحی شده در این حوزه پرداختند.
بر همین اساس نمایندگان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز با توجه به اینکه جامعه هدف در طرح های تامین مالی خرد عمدتاً زنان وجوانان روستایی در نظر گرفته شدند، گزارشی ازساختار وعملکرد تعاونی های روستایی زنان را ارائه نموده و با تأکید بر جایگاه حقوقی این تعاونی ها به استناد قانون تعاونی ها ومفاد اساسنامه شرکتها، به تشریح مباحثی در خصوص نحوه تأسیس تعاونی های روستایی زنان و نیز ظرفیت های زیرساختی این مجموعه پرداخته ودر تعیین الگوی واحد در طرح تأمین مالی خرد، این تعاونی ها را به عنوان بستری مناسب جهت تعامل وهمکاری سازمان ها ونهادهای مجری طرح های ذیربط معرفی کردند. همچنین با توجه به اهداف مشترک این طرح ها، هم افزایی وهمکاری دستگاههای متولی درجهت پیشبرد روند عملیاتی طرح ها وتسریع در حصول نتایج کلان در حوزه اشتغال ورونق کسب وکار، از سوی نمایندگان سازمان مرکزی مورد تأکید قرار گرفت.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: جلسه کمیته مشترک تدوین الگوی عمومی تأمین مالی خرد در حوزه توسعه کارآفرینی واشتغال برگزار شد

خبر جدید   توسعه آموزش و ارتباطات مجازی وب کنفرانس در دستور کار سازمان تعاون روستایی قرار گرفت


آخرین اخبار

پربازدید