تاریخ خبر: // کد خبر: 50252 // // // //

جلسه ستاد راهبردی تولیدات دام ، طیور و آبزیان استان برگزار گردید

شبکه کشاورزی ایران: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ جلسه ستاد راهبردی تولیدات دام ، طیور و آبزیان استان با حضور مهندس مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، مهندس علی نیا معاون تولیدات دامی ، مدیران امور دام و طیور، مهندس دشت بیاضی رئیس بانک کشاورزی خراسان رضوی وتعدادی از مسئولین ادارات کل وابسته همچنین مدیران عامل اتحادیه ها و

جلسه ستاد راهبردی تولیدات دام ، طیور و آبزیان استان برگزار گردید

شبکه کشاورزی ایران:

۱۳۹۷/۰۹/۲۶

جلسه ستاد راهبردی تولیدات دام ، طیور و آبزیان استان با حضور مهندس مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، مهندس علی نیا معاون تولیدات دامی ، مدیران امور دام و طیور، مهندس دشت بیاضی رئیس بانک کشاورزی خراسان رضوی وتعدادی از مسئولین ادارات کل وابسته همچنین مدیران عامل اتحادیه ها و تشکلهای تولیدی و خدماتی حوزه دام ،طیور و شیلات استان برگزار گردید .

 مهندس مزروعی در این جلسه بااشاره به وضعیت پرورش دام سبک در استان گفت ما باید برای حفظ و تکثیر نژاد خوب و اصیل دام های سبک استان تلاش نمائیم .
 وی ادامه داد: باتوجه به اینکه استان ما یکی از پایگاههای اصلی پرورش دام سبک است ما باید در کنار افزایش تولید سایت ویژه فروش و صادرات دام را نیز با همکاری ادارات و تشکلهای این بخش ایجاد نمائیم و سودآوری را در پرورش دام حفظ نمائیم  .
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی  اظهار داشت : سیستم  بخش کشاورزی به سمت پایداری و ثبات حرکت می کند و بخش کشاورزی نقش خود را تاکنون  به خوبی اجرا نموده است و ما امروز شاهد هستیم که  بخش کشاورزی استان یک بخش خوشنام است .  
وی همچنین با انتقاد از کسانی که در صدد واردات محصولات کشاورزی هستند گفت : ما کلی ظرفیت تولید داریم اما متاسفانه  عده ای برای سود آوری بدنبال تعطیل کردن تولید کشاورزی وافزایش واردت رادارند .
وی افزود :ظرفیت تولید محصولات بخش کشاورزی استان بسیار بالاست به گونه ای که در بحث تولید  مرغ در استان، ما با وجود ظرفیت پرورش و جوجه ریزی ۱۲ میلیون قطعه جوجه در حال حاضر فقط با توان ۴میلیون کارمی کنیم.
مجتبی مزروعی ادامه  داد: ما نه تنها توان تامین مرغ مصرفی داخلی را داریم بلکه با توانمندی که در این بخش وجود دارد ظرفیت صادرات وبازرگانی گسترده را نیز داریم .
وی ضمن انتقاد از عملکرد ستادتنظیم بازار سازمان صنعت ومعدن استان گفت : قانون می گوید تنظیم بازار باید در دست جهاد کشاورزی باشد و ما باید به گونه ای عمل نمائیم که ضمن رعایت حقوق مصرف کننده  رعایت حقوق تولید کننده را نیز داشته باشیم زیرا  تولید باید سودآوری و صرفه اقتصادی داشته باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت : ما معتقدیم همه بازار باید در دست تشکلها باشد و بخش دولتی  ضمن برنامه ریزی،  نظارت دقیقی را داشته باشد   .
وی ادامه داد : تشکلها نیز باید کمک کنند و ضمن به روز نمودن خویش برای کلیه کارها و اقدامات برنامه ریزی داشته باشند.
دشت بیاضی :
مهندس دشت بیاضی  رئیس بانک کشاورزی استان نیز در این جلسه با اشاره به این که بیش از ۹۰ درصد تسهیلات بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند گفت : ما از لحاظ تامین منابع مالی برای تقویت بخش دام و طیور مشکلی نداریم تشکلها را حمایت نمائیم .
 
 

منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی

تعداد بازدیدها : ۳۷

مطالب مرتبط با این موضوع :

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

خبر جدید   جشن دهه کرامت در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار شد.
برچسب های خبر: ,,,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید