تاریخ خبر: // کد خبر: 77988 // // // //

تولید ۷۰ درصد کیوی و ۵۵ درصد مرکبات کشور در مازندران

شبکه کشاورزی ایران: ۴دی ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ – رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران: تولید ۷۰ درصد کیوی و ۵۵ درصد مرکبات کشور در مازندران توسط سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران ۷۰ درصد کیوی و ۵۵ درصد مرکبات کشور را تولید و تامین می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان

تولید ۷۰ درصد کیوی و ۵۵ درصد مرکبات کشور در مازندران

شبکه کشاورزی ایران:

۴دی ۱۳۹۸

۰۷:۳۵ – رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

تولید ۷۰ درصد کیوی و ۵۵ درصد مرکبات کشور در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران ۷۰ درصد کیوی و ۵۵ درصد مرکبات کشور را تولید و تامین می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عزیزالله شهیدی فر شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست مشترک با تجار روسی اظهار داشت: در این نشست در خصوص راه‌های همکاری با بازرگانان روسی و استان روستوف روسیه برای صادرات محصولات کشاورزی و مبادلات تجاری بحث و بررسی شد.

 

وی ادامه داد: راه اندازی دفتر نمایندگی در استان‌های مازندران و روستوف، گسترش مناسبات اقتصادی، صادرات محصولات کشاورزی و تبادل تجربیات از محورهای مهم این گفتگو بود.

 

شهیدی فر، مازندران را نگین کشاورزی کشور معرفی کرد و گفت: ۷۰ درصد کیوی کشور، ۵۵ درصد مرکبات کشور و ۴۲۰ میلیون واحد گل و گیاه در این استان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه مازندران قطب تولید گوشت مرغ کشور است و ۷۶ محصول در این استان تولید می‌شود، گفت: تاکنون ۵۶ هزار تن کیوی و ۶۰ هزارتن مرکبات از مازندران صادر شده است.

 

شهیدی‌فر تصریح کرد: مازندران توانایی رفع نیازهای کشاورزی روسیه را دارد و آمادگی دارد از تکنولوژی روز روسیه در کشاورزی استان بهره‌مند شود.

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

خبر جدید   هزینه تمام شده تامین گندم با بهره برداری از خطوط ریلی کاهش می یابد
برچسب های خبر: ,,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید