تاریخ خبر: // کد خبر: 67290 // //

تعیین نرخ پایین گندم تولید این محصول را با چالش روبرو می‌کند

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، در خصوص تعیین نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید گفت: دود عدم افزایش قیمت گندم متناسب با افزایش نرخ تورم، به چشم دولت می‌رود و مجبور به واردات این محصول با قیمت بالاتر می‌شود.

تعیین نرخ پایین گندم تولید این محصول را با چالش روبرو می‌کند

             به گزارش غلات نیوز ، عباس پاپی زاده بالنگان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص تعیین نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید، گفت: بر اساس قانون نرخ خرید تضمینی گندم باید متناسب با نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش پیدا کند.

قیمت گندم متناسب با رشد تورم ۳ هزار و ۱۰۰تومان است
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته تورم حدودا ۷۰ درصد بود اما قیمت خرید تضمینی گندم به این میزان افزایش داده نشد در سال جاری نیز شاهد این میزان از تورم هستیم، ادامه داد: جمع تورم دو سال اخیر تقریبا معادل یک صد و پنجاه درصد است، با اعمال این میزان از رشد تورم بر روی قیمت یک هزار ۳۰۰ تومانی گندم باید قیمت این محصول حدود ۳ هزار ۱۰۰ تومان تعیین می‌شد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قیمت گندم یک هزار و ۳۰۰ تومانی در دوسال اخیر به ۳ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش پیدا می‌کرد،  عنوان کرد: دود عدم افزایش قیمت گندم متناسب با افزایش نرخ تورم به چشم دولت می‌رود و مجبور به واردات این محصول با قیمت بالاتر می‌شود.

خبر جدید   بستر حمایت صادراتی برای آسیابانان فراهم شود

گندم بذر با قیمت ۲ هزار و ۸۰۰تومان عرضه می‌شود
پاپی زاده با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از کشاورزان از کشت گندم انصراف داده‌اند زیرا کشت این محصول استراتژیک صرفه اقتصادی ندارد، تصریح کرد: دولت گندم بذری را به قیمت ۲ هزار و ۸۰۰ تومان در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد در حالی که از نظر کیفیت تفاوتی چندانی با گندم معمولی ندارد.
نهاده‌های دولتی مورد نیاز گندم کاران بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت دارد
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه قیمت نهاده‌های دولتی مورد نیاز کشاورزان گندم کار بیش از ۱۰۰درصد افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: قیمت کود شیمیایی در سال‌های اخیر ۲ و نیم برابر افزایش داشته اما قصد دارند محصول کشاورز را با افزایش قیمت ۲۵ درصدی خریداری کنند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: تعیین نرخ پایین گندم تولید این محصول را با چالش روبرو می‌کند

خبر جدید   ارسال سه هزار تن نان لواش به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان


آخرین اخبار

پربازدید